środa, 20 marca 2019

Mafka - Olej z nasion pomidora

Olej z nasion pomidora, to nowy olej, z którym spotykam się po raz pierwszy. Taki kosmetyk pojawił się w sklepie MafkaPoznaj markę

Mafkę tworzą dwie kobiety: Ewa i Monika, które nie uznają kompromisów i tworzą z pasją kosmetyki naturalne. Składy ich kosmetyków nie są przekombinowane, a nawet niektóre składniki potrafią nas zaskoczyć, jak na przykład olej z nasion pomidora.

Dla kogo?

To olej, z którego będą zadowolone posiadaczki cer suchych, wrażliwych i podrażnionych. Ze względu na to, że szybko się wchłania olej ten jest polecany także cerom mieszanym i trądzikowym.


Z racji tego, że uwielbiam pomidory olejek intrygował mnie jeszcze bardziej.  Olej zamknięty został w szklanej butelce wykonanej z ciemnego szkła o pojemności 30 ml. Wygodna w użyciu pieta ułatwia jego aplikację.

Olej ma delikatne, lekko pomarańczowe zabarwienie i delikatny zapach. Pozyskany został w wyniku tłoczenia na zimno nasion pomidora, stąd wiadomo, że jest to olej nierafinowany, pozyskiwany z hiszpańskich pomidorów. 

Kosmetyk ten bogaty jest w NNKT, co odpowiada odpowiednio zawartości: 50-70% kwas linolowy LA, około 1% kwas α-linolenowy ALA i około 10-25 % kwasu Ω-9 - oleinowego. Szybko się wchłania, jest lekki dla skóry. Wspaniale goi drobne rany, skaleczenia, oparzenia, zaskórniki, nie zapycha gruczołów łojowych. Działa przeciwstarzeniowo i antynowotworowo. Jest bogatym źródłem flawonoidów, stąd dobrze wymiata wolne rodniki. Dobrze działa na naczynka. Roślinne fitosterole, które zawiera olej zapobiegają obrzękom, swędzeniu i przyśpieszają gojenie się ran. Olej ten jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym.  Chroni skórę przed pokrzywką i egzemą. 


Olej świetnie się u mnie sprawdził jako serum pod krem. Dodawałam go do maseczki białej z glinki, olejowałam nim włosy. Kosmetyk dobrze goił drobne rany i suche skórki na dłoniach. To pierwszy olej z nasion pomidora w mojej kolekcji, ale na pewno nie ostatni. 

Skład:

Solanum Lycopersicum Seed Oil - olej z nasion pomidora. Bez polepszaczy, konserwantów i barwników i innych nie potrzebnych składników.

Cena: 29,00 zł

Olej z nasion pomidora

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger