poniedziałek, 11 marca 2019

ZUZii - Ekologiczne produkty z bambusa

Pomyśl sobie, ile w ciągu roku zużywasz rolek papieru toaletowego, pudełek chusteczek higienicznych, czy patyczków do uszy. Na pewno w ciągu roku dużo. Czy słyszałaś lub słyszałeś, że istnieje alternatywa na ograniczenie ich zużycia? Z pomocą przychodzi nam roślina zwana bambusem, która rośnie najszybciej ze wszystkich drzew. Dziennie może nawet osiągnąć długość 1-2 metrów, a w ciągu 90 dni nawet 18 metrów. Wszystkie produkty widoczne na zdjęciu wykonane są z celulozy bambusowej. Z miłości do ekologi zrodziła się marka ZUZii


Jak wiemy plastik nie służy naszej planecie,  ponieważ jest:
- niebiodegradowalny,
- zanieczyszcza glebę i wody gruntowe,
- zaśmieca planetę,
- szkodzi

Teraz zobaczmy zalety bambusa: 

- jest rośliną przyszłości,
- absorbuje dwutlenek węgla,
- zasób odnawialny,
- praktycznie każda część rośliny jest wykorzystywana,
- stanowi świetny zamiennik drewna,
- szybkie tempo wzrostu,
- potrafi sobie dobrze radzić w różnych warunkach potrzebnych mu do wzrostu.
- do wzrostu nie potrzebuje żadnych chemikaliów.

Pewnie nie raz widzieliście w Internecie zdjęcia pływających po morzach i oceanach plastikowych opakowaniach. Nie było ich trochę, ale była ich cała masa. Dopiero niedawno ludzie zaczęli sobie uświadamiać, że zaczynamy tonąć w plastiku. Naukowcy informowali o tym już od dawna. Jednak istnieje alternatywa na uzależnienie się od plastiku, stanowią ją produkty bambusowe. Zwykłe jedno drzewo, aby wykonać  z niego opakowanie papierowe musi rosnąć około 10-15 lat, a z bambusa już po około 1-2 lat jesteśmy w stanie wykonać opakowanie. 


Bambus rośnie w górach od 3000 do 4000 m.n.p.m. głównie w Himalajach i Andach oraz na terenach nizinnych. Znajdziemy go także w północnych regionach Japonii i Chin oraz na południu do Chile.

Z pomocą planecie powstała marki ZUZii, która wykonuje swoje produkty w 100% z masy celulozowej. W ofercie marki znajdziemy: bambusowe patyczki do uszu, bambusowe chusteczki higieniczne oraz bambusowy papier toaletowy. 


Bambusowe patyczki do uszu zamknięte zostały w elegancki, ekologiczny kartonik (biodegradowalny), który zawiera 100 sztuk. Wykonane zostały one z dodatkiem bawełny. Są miękka, przyjazne dla ucha.  Przede wszystkim: wolne od chloru, antybakteryjne, przyjazne dla skóry.  Ich cena wynosi: 6,90 zł Znajdziecie je TU

Bambusowe chusteczki higieniczne zamknięte zostały w biodegradowalne opakowanie, które zawiera 100 sztuk 3 warstwowych chusteczek. Chusteczki nie są śnieżno białe ich kolor określiłabym, jako jasnobrązowy. Są miękkie, delikatne i przyjazne dla skóry. Kupując 6 kartonów chusteczek ratuje się jedno drzewo.  Chusteczki bambusowe kosztują 8,00 zł. Znajdziecie je TUBambusowy papier toaletowy zawiera w jednym opakowaniu 6 rolek papieru 3 warstwowego. Jedna rolka zwiera 200 listków.  Papier podobnie, jak chusteczki nie jest śnieżnobiały, a lekko bazowy. Jego kolor świadczy o tym, że nie był on wybielany chlorem. Papier jest miękki, delikatny, antybakteryjny. Przyjazny dla skory matki i dziecka. Jego cena wynosi: 14,72 zł za opakowanie 6 rolek. Znajdziecie go TU


Jak sami widzicie cena tych produktów nie jest wysoka. Myślę, że lepiej wybierać mądrze nie szkodząc naszej planecie, niż wybierać tańsze produkty nie koniecznie dobre. Drobne zmiany każdego dnia na pewno będą nas przybliżać do zmian na świecie, ale jeden człowiek nie jest w stanie tego uczynić musimy zacząć zmieniać swoje przyzwyczajenia wspólnie, edukując przy tym także innych. 

Warto tutaj dodać, że produkty marki ZUZii zawierają symbol FSC, który informuje konsumenta o tym, że wszystkie produkty zostały wykonane z dbałością i poszanowaniem terenów leśnych. Gwarantuje także produkcję przyjazną środowisku naturalnemu. 

Źródło:
http://zuzii.eu/blog

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger