środa, 3 lipca 2019

Profesor Zbigniew T. Nowak - Księga owoców leśnych - Wydawnictwo AA i Aromat Smaku

Witajcie moi drodzy. Dzisiaj w ramach odskoczni od kosmetyków, chcemy przedstawić Wam bardzo ciekawe książki, których autorem jest Pan Profesor Zbigniew Nowak. Otrzymaliśmy w sumie siedem książek i o każdej z nich chcemy Wam szepnąć słów kilka. Tym razem będzie to książka "Księga owoców leśnych". Wydawnictwem owych opracowań jest Aromat Słowa. Siadajcie wygodnie i zaczynamy.


O książce

Książka "Księga owoców leśnych" jest wyjątkowym kompendium, które prowadzi Nas przez szereg roślin występujących obok Nas, czyli takich, które rosną w lasach. Każda z tych roślin jest na swój sposób wyjątkowa, każda z nich wykazuje inne właściwości zdrowotne i może zostać zastosowana na inne dolegliwości. Bardzo podoba nam się tematyka tej książki, gdyż opisuje rośliny, po które możemy sięgnąć za darmo, bez dodatkowych kosztów, a być może nie znaliśmy ich wcześniej.

W książce znajdziemy również porady dotyczące medycyny naturalnej, opartej na roślinach dziko rosnących w lasach takich jak borówka czernica, głóg, jarzębina, jeżyna, malina, poziomka, dzika róża, rokitnik, tarnina, żurawina, dzika śliwa oraz dzika jabłoń. Skupiamy się tutaj głównie na owocach i darach runa leśnego.

O Autorze słów kilka

Profesor Zbigniew T. Nowak, jest wybitną osobowością, która swoją karierę zawodową jak również i literacką skupia wokół tematyki zdrowia, natury, ziół jak również medycyny naturalnej opartej na tym co daje nam Matka Ziemia. Oprócz tego w jego literaturze, możemy znaleźć wiele porad, wskazówek, gotowych przepisów, receptur, które nie tylko mają być smaczne, ale również i zdrowe. Bardzo podoba nam się opracowanie szaty graficznej jak i również samego tekstu. Na przykład w przypadku bzu czarnego, który rośnie praktycznie wszędzie na terenach leśnych i lekko wilgotnych. W książce znajdziemy przepis np. na herbatkę z bzu jak i również opis jego pożytku dla zdrowia. Dodatkowo dołączono ładne zdjęcie, które bez ilustruje, tak abyśmy się nie pomylili.


Na innej stronie książki możemy znaleźć borówkę czernicę, która również występuje pospolicie w lasach oraz informacje o tym, że jest pożyteczną krzewinką. My na borówki często jeździliśmy do Brennej Bukowej i na okoliczne polany aby je zbierać i później przygotowywać przepyszne soki i konfitury.


Na kolejnych stronach możemy poczytać o jarzębinie czerwonej, która również kwitnie bujnie w lasach jak i miastach oraz obsypana jest czerwonymi koralikami owoców.  Czy zastanawialiście nad tym, czy owoce jarzębiny mogą być jadalne np w postaci pysznej konfitury?

Dodatkowo możemy przeczytać jakie właściwości wykazuje owoc jarzębiny i w przypadku jakich schorzeń możemy zastosować kurację z jarzębiny. Bardzo ciekawe.


No i oczywiście, że nie mogło tutaj zabraknąć malin. Maliny występują dziko w lesie, nie tylko w naszych ogrodach. Te leśne są nawet dużo smaczniejsze niż te ogrodowe. 

No i tutaj również możemy znaleźć przepis na sok malinowy z apteczki ojca Grzegorza. Znajdziemy również informacje o tym jak go wykonać, dlaczego tak a nie inaczej, jak również jakie właściwości prozdrowotne wykazuje.


Podsumowanie

Książka jest wyjątkowym kompendium, który przedstawia szereg cennych roślin występujących w lasach, jak również ich owoców. Las daje nam wszystko co cenne, smaczne i bezpieczne dla naszego zdrowia i organizmu. Las nie oczekuje nic w zamian, tylko to abyśmy o niego dbali. Las stanowi naszą wspólną aptekę, w której znajdziemy wszystko, tylko musimy wiedzieć czego szukać i po co sięgnąć. Aby się tego dowiedzieć, polecamy Wam właśnie tą książkę. Jest wyjątkowa i napisana bardzo przyjaźnie dla każdego czytelnika.

Gdzie kupić książkę?

Książeczkę możecie znaleźć w księgarniach stacjonarnych, jak również w księgarniach internetowych. Możecie zakupić ją w cenie 29,90 zł w sklepie AromatSlowa.pl tutaj:Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger