czwartek, 11 lipca 2019

YERBA MATE ZESTAW DLA DWOJGA 2 X MATERO + 2 X BOMBILLA + YERBA MATE GREEN DESPALADA 400G

Jako smakosze kawy już od pewnego czasu pijemy także yerba mate. Tym razem zdecydowaliśmy się na zestaw dla dwojga, w którego skład wchodzi: 2  x matero, 2 x bombilla oraz yerba mate. Czym jest Yerba Mate? Pod tą nazwą skrywa się ostrokrzew paragwajski, który zawiera zmielone lub drobno pokrojone liście, patyczki oraz pączki tej rośliny. Nie jest to herbata. Bardzo się denerwuję gdy ktoś Yerba Mate nazywa herbatą. Herbata to inna roślina, a Yerba Mate również. 

Skąd wzięła się nazwa Yerba Mate? Jak się okazuję sama nazwa została zapoczątkowana przez Jezuitów, którzy nazwali ją od słów "herbas" - czyli zioła oraz "mati" czyli tykwa w języku keczuańskim, naczynie w którym się ją parzy oraz pije.


Yerba Mate najlepiej pić w odpowiednio zakupionej do tego celu tykwie z użyciem słomki z sitkiem, która ochroni nas przed wciąganiem i połykaniem fragmentów roślin, które bardzo często są twarde.


Jakie właściwości nam oferuje? Dlaczego wielu ludzi pije yerba mate zamiast kawy? Powodów do jest wiele, zaczynając od jej walorów smakowych, różnorodności,  aż po faktyczne właściwości fitomedyczne.

1. Jak się okazuje, Yerba Mate w połączeniu z ziołami lub sama, czysta Yerba wpływa pozytywnie na oczyszczanie naszego organizmu z toksyn. Pozwala pozbyć się szkodliwych produktów przemiany materii. 

2. Wspomaga odchudzanie oraz utratę wagi, co jest dość wątpliwe,  bo bez odpowiedniej diety i ćwiczeń trudno cokolwiek stracić.

3. Dostarcza cennych mikroelementów takich,  jak mangan, potas i magnez, przez co reguluje gospodarkę elektrolityczną.

4. Łagodzi zmęczenie fizyczne oraz psychiczne. Pomaga się wyciszyć oraz zrelaksować.

5. Jest dużo łagodniejsza i zdrowsza od kawy. Pobudza dużo wolniej, jednak na dłuższy czas. Zawiera kofeinę, teofilinę oraz teoborominę. Jednak jest jej dużo mniej niż w kawie.

6. Jest silnym diuretykiem podobnie jak kawa. Działa moczopędnie, dlatego po jej wypiciu polecimy dość szybko do toalety.

7. Wpływa pozytywnie na pracę oraz działanie układu pokarmowego i trawiennego. Reguluje wydzielanie żółci. Chroni układ krwionośny.

W sklepach możemy znaleźć Yerba Mate czystą lub z domieszkami owoców i ziół. Jedne przeznaczone na pobudzenie, inne przeznaczone na odchudzanie, inne na detoksykację, a inne po prostu dla dobrego smaku. Jeśli dopiero zaczynacie przygodę z Yerba Mate to warto zainteresować się Yerbą Mate z owocami, która sprawi, że nie będzie taka cierpka.


Cały zestaw zawiera wszystko to, co potrzebujesz, aby zacząć przygodę z piciem yerba mate.

Cena takiego zestawu wynosi: 83,50 zł

YERBA MATE ZESTAW DLA DWOJGA

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger