poniedziałek, 19 sierpnia 2019

Profesor Zbigniew T. Nowak - Antybiotyki z apteki Pana Boga - Wydawnictwo AA

Witajcie znowu w naszym przeglądzie ciekawej literatury. Tym razem omówimy dla Was kolejną książeczkę autorstwa Pana Profesora Zbigniewa T. Nowaka. Będzie to książka "Antybiotyki Z Apteki Pana Boga". Brzmi dość poważnie. Siadajcie wygodnie i czytajcie.


O Autorze słów kilka

Profesor Zbigniew T. Nowak jest wybitną osobowością i jednym z autorytetów w dziedzinie medycyny naturalnej, ziołolecznictwa oraz natury. W swoich pracach skupia się na badaniu jak również opisie produktów naturalnych, roślin, ziół i surowców, które są nie tylko smaczne ale również i dobre dla naszego zdrowia. W jego kolekcji możecie znaleźć kilkadziesiąt książek poruszających tą tematykę.

O książce

Książka "Antybiotyki z apteki Pana Boga" jest cennym zbiorem informacji dotyczących stosowania, dawkowania naturalnych antybiotyków, pochodzących prosto z natury, lasu czy łąki, a może i nawet bezpośrednio z naszego ogrodu czy grządki. 

Oczywiście wielu z Nas przyzwyczajonych jest do antybiotyków syntetycznych, które bardzo chętnie przepisywane są przez wielu lekarzy i z naturą nie mają niczego wspólnego gdyż ich pochodzenie jest syntetyczne i chemiczne. 

Mało kto zdaje sobie sprawę, że natura również oferuje szereg naturalnych antybiotyków, które występują w roślinach jak również i warzywach. Naturalne antybiotyki nie powodują praktycznie żadnych efektów ubocznych dla naszego organizmu, nie szkodzą naszemu zdrowiu tak, jak antybiotyki syntetyczne.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że w przypadku poważniejszych chorób, niestety trudno jest uniknąć antybiotyków syntetycznych, jednakże należy pamiętać, aby nie stosować antybiotykoterapii zbyt często i pochopnie. Nasz organizm przyzwyczaja się do antybiotyku i nie dość, że mikroflora jelitowa mocno się wyniszcza, to jeszcze sam antybiotyk przestaje działać.

Należy pamiętać tutaj również o roli probiotyków i prebiotyków, jako dobroczynnych mikroorganizmów, które żyją wewnątrz nas i naszych jelitach, które wzmacniają florę bakteryjną i pomagają jej odbudowę po stosowaniu antybiotykoterapii.


Ale skupmy się tutaj bardziej na samej książce, bo temat antybiotyków to "temat-rzeka" i zabrakło by nam tutaj czasu na same rozważania na ten temat.

Wertując strony książki trafiamy na cebulę zwyczajną, która stosowana była przez nasze babcie i prababcie w domowym leczeniu. Cebula zawsze uznawana była jako naturalny antybiotyk. W tym rozdziale znajdziemy informacje o tym dlaczego cebula uważana jest za naturalny antybiotyk, jak ją stosować. Dobre rady są bardzo przyjazne dla czytelnika.


Podróżując przez kolejne kartki książki trafiamy na dziewannę, o której mam nadzieje, że słyszeliście a przynajmniej dzwoni w jakimś kościele. Dziewanna jest wyjątkową rośliną, która ładnie wygląda, zdobi nasze ogrody i domy jak również leczy. Jest rośliną, która może osiągać od półtora do dwóch metrów wysokości, posiada smukłe łodygi i piękne, żółte kwiaty.

Roślina znajduje zastosowania w ziołolecznictwie w leczeniu dolegliwości związanych z zaburzeniami miesiączkowania u kobiet. Oprócz tego wykazuje działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, dlaczego sprawdzi się doskonale zamiast antybiotyku w leczeniu bólów gardła, jak również przeziębienia i kaszlu.


Przechodząc do innego rozdziału, natrafiamy na mleko z lipą i kardamonem na silne infekcje. Brzmi bardzo ciekawie i stanowi spory oręż w likwidacji bakterii i wirusów wywołujących silne infekcje w naszym organizmie.

Oprócz samego przepisu i sposobu przygotowania mleka, znajdziemy tutaj opis jego działania i stosowanie. Bardzo ciekawe!


Kolejnym ciekawym przepisem są krople czosnkowo-goździkowe na trudne do leczenia infekcje. Czegoś takiego jeszcze nigdy nie stosowaliśmy, ale na pewno każdy z Was zdaje sobie sprawę z tego jak potężnym, naturalnym antybiotykiem jest czosnek. O goździkach słyszeliśmy pod kątem leczenia pasożytów, ale będziemy musieli doczytać i to sprawdzić :)


Oczywiście to co tutaj Wam pokazujemy, to dopiero kropla w morzu tego co możecie przeczytać w ksiązce Pana Profesora Nowaka. Nie jesteśmy w stanie opowiedzieć Wam nawet w połowie o tym, o czym sami możecie przeczytać.

Podsumowanie

Książka "Antybiotyki z Apteki Pana Boga" jest cennym opracowaniem, które krok po kroku wprowadza Nas w leczenie za pomocą naturalnych antybiotyków, które są przyjazne dla naszego zdrowia, w przeciwieństwie do antybiotyków syntetycznych. Autor chce nam powiedzieć, że wiele infekcji może być leczonych w sposób naturalny, może nie tak szybko ale równie skutecznie. Serdecznie polecamy tą książkę, która również przedstawia nam gotowe przepisy na sprawdzone przez ludzi kuracje.

Gdzie kupić książkę?

Egzemplarz książki możecie zamówić ze sklepi AromatSlowa.pl w cenie 29,90 zł. Na prawdę warto go mieć u siebie w domu! Znajdziecie go tutaj:Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger