wtorek, 13 sierpnia 2019

Wydawnictwo PASCAL - Agnieszka Krzyżanowska - Żyj po swojemu - Czyli jak zwolnić w szybkim Świecie - Premierowe wydanie książki

Witajcie kochani! Mieliśmy okazję przeczytać nową, premierową książkę Pani Agnieszki Krzyżanowskiej, blogerki, autorki bestsellera "Prosto i uważnie na co dzień". Pozycja jest wyjątkowa i niezmiernie trafia do naszych serc, gdyż doskonale zdajemy sobie sprawę z tego jak dynamiczne jest życie oraz czasy w, których żyjemy. Książkę testujemy dzięki Wydawnictwu PASCAL z Bielska-Białej. Usiądźcie wygodnie abyśmy mogli zabrać Was ze sobą w niezwykłą podróż.


Znajdziemy w niej kilka rozdziałów, które przeprowadzą Nas przez problemy i tematy z którymi boryka się współczesny człowiek w szybko pędzącym świecie. 

Rozdziały takie jak Status Quo, Kwestionuj zastane, Akceptuj dostane, Zacznij z tym co masz, Wszystko masz w sobie, Życioterapia, już same w sobie zawierają przesłanie, które odkrywa prawdę o Nas samych oraz daje wskazówki jaki powinniśmy postępować aby lekko przyhamować. Aby po prostu zwolnić.


Z tyłu książki znajdziemy prawdziwą kwintesencję przesłania książki. Autorka pragnie Nam powiedzieć, że nasze życie jest takie jakie jest, trzeba je zaakceptować, nie należy się szufladkować, podążać za utartymi schematami.

Należy kwestionować, zadawać pytania, podważać tezy jak i współczesne autorytety. Po prostu pytać, bo kto pyta ten nie błądzi, tylko otrzymuje odpowiedź.


Współczesny Świat jest zabiegany, próbuje się nam wmówić, że ciągle za mało wiemy i za mało mamy. Za mało posiadamy, bo stan posiadania jest wyznacznikiem bogactwa człowieka... Porównujemy się do innych ludzi, analizujemy ich życie, zazdrościmy, interesujemy się tym co robią inni a tak na prawdę nie doceniamy co mamy sami.

Każdy człowiek jest wyjątkowy. Każdy z Nas jest inny, posiada inny zestaw zalet jak również i wad. Nie ma ideałów. Próbujemy dążyć do perfekcji ale czym ona jest, ta perfekcja? Kolejną gonitwą, wyścigiem szczurów oraz ciągłym udowadnianiem, kto jest lepszy.


Pani Agnieszka jest osobą wykształconą, posiada doktorat z filozofii. jest absolwentką filologii polskiej. Uwielbia słuchać a nie mówić. Aktualnie prowadzi bloga Agnes on the Cloud. Jak to mówią, milczenie jest złotem a mowa srebrem. Im więcej mówisz, tym mniej usłyszysz.


Wertując strony książki możemy natrafić na ciekawe wersety, cytaty oraz złote myśli, które wzbudzają w nas nieustanną refleksję nad swoim życiem. Wprowadzają w klimat książki, która sama w sobie nie jest remedium na wszystkie nasze problemy, jednakże może pomóc nam coś zmienić w sobie jak i w sposobie jak żyjemy. 


Znajdziemy w niej również ładne zdjęcia, fotografie, które pomagają pobudzić naszą wyobraźnie. Wpływają pozytywnie na odbiór książki. 


Autorka nie daje nam złotego środka, złotej receptury, która pozwoli w łatwy sposób zmienić nasze życie. Każde życie jest inny, wszyscy żyjemy inaczej, pracujemy gdzie indziej, w innych warunkach. Nie każdego z Nas stać na święty spokój. Pisarka daje nam wędkę a nie rybę.

To co ważne jest większe, wytłuszczone, bardziej widoczne dla Naszego oka. Oprawa graficzna jest ciekawa jak również sposób w jaki autorka przekazuje swoje myśli, w jaki sposób pisze, bardzo do nas trafia. Jej pióro jest miękkie i bardzo poetyckie. Wiele rad, podpowiedzi jak zmienić swoje życie aby zwolnić i być szczęśliwym, opiera się na konkretnych przykładach. Sposobach, metodykach, które mogą nam pomóc. Jednak to my musimy chcieć, autorka nie zrobi tego za nas.


Nasze życie to nie tylko my sami. Nasze "JA", nasze własne mniej lub bardziej wydumane EGO. Życie to również natura, nasze najbliższe otoczenie, drzewa, rośliny, zwierzęta, niebo, gleba, trawa. Życie to również energia oraz symbioza, pomiędzy człowiekiem i innym organizmem. Żyć to potrafić dzielić się wszystkim tym co się ma i nie żądać niczego w zamian.


Bardzo spodobała nam się idea tej książki. Wszyscy żyjemy w biegu, bardziej lub mniej. Wszyscy gonimy za pieniądzem, lepszym bytem dla siebie i swojej rodziny. Poświęcamy swoje życie dla kariery zawodowej, przy czym często cierpią nasi najbliżsi, nasza rodzina, którą zaniedbujemy i nie poświęcamy im wystarczająco dużo wolnego czasu.

W dzisiejszych czasach liczą się słupki, wyniki, wydajność i statystyki. Dla szefów dużych firm liczą się tylko i wyłącznie zyski, często kosztem przepracowania człowieka. W dzisiejszych czasach określenie "Człowiek" traci na znaczeniu. 

Dzisiaj raczej mówi się, zasób (resource). Człowiek stracił swoje dawne imię i dawną godność. Teraz zamiast imienia, nadaje mu się kolejny numer w szeregu.

Idąc dalej, coraz szybciej, coraz bardziej intensywnie, nie potrafimy zwolnić ani się zatrzymać. Jesteśmy tak rozpędzeni, tak zapracowani, że poruszamy się jak roboty. Wykonujemy codzienne obowiązki jak maszyny. Wszystko robimy automatycznie, bez pomyślunku, po prostu wykonujemy kolejne zadanie.

Tej książki nie da się w łatwy sposób opisać, zinterpretować w jednoznaczny sposób. Nie da się również przytoczyć wszystkich tematów czy problemów, które dotyka. Jest ich zbyt dużo i na pewno warto sięgnąć po tą pozycję, jeśli jesteście już zmęczeni ciągłą gonitwą, walką o przetrwanie w betonowej jungli. Życie jest zbyt ulotne, wszystko przemija, obyśmy zdążyli to zauważyć.

Cena 39.90 zł.

Książka dostępna jest w Wydawnictwie PASCAL tuż po premierze 14 sierpnia tutaj:Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger