wtorek, 10 września 2019

Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów - Katarzyna Mikulska i Artur Bokła

Książka Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów. To książka dedykowana miłośnikom ziół. Lubimy zbierać zioła, jakie oferuje nam natura, suszyć je, a potem wykorzystywać. Książkę przedstawiamy Wam dzięki wydawnictwu PASCAL.


Bardzo ładna szata graficzna książki, zwróccie na nią uwagę.


Książkę otrzymujemy w miękkiej oprawie. Zawiera ona 312 stron. Została ona napisana przez  dwóch fanatyków lasu: Katarzynę Mikulską i Artura Bokła, którzy prowadzą warsztaty z zakresu zielarstwa i  zdrowego odżywienia.

Po otwarciu książki zachwycają już od samego początku przepiękne zdjęcia, a także niecodzienne przepisy.

Książka została podzielona na dwa główne bloki tematyczne, czyli herbaty i kawy. To niecodzienne przepisy na kawy i herbaty, których na pewno nie znajdziecie na sklepowych półkach. Przepisy w książce na przyrządzenie kaw i herbat pochodzą z samego lasu. 


Naturalne kawy i herbaty sprzyjają naszemu zdrowiu. Dobrze skomponowane pobudzają lepiej niż znane nam kawy z kofeiną i herbaty z teiną. 


W książce znajdziemy wiele inspiracji na przygotowanie kaw i herbat z samego lasu, ale także kusi nas, żeby udać się do lasu po potrzebne składniki i po obcować z naturą.Książka zawiera szereg wskazówek dotyczących tego, co i kiedy zbierać na herbatę, jak fermentować, jak suszyć. Możemy także naturalnie poprzez podane przepisy wyleczyć migrenę, zrobić herbatę na upalne dni. Z kolei w rozdziale kawa znajdziemy także szereg wskazówek dotyczących tego, jak: zrobić kawę z dziko rosnących roślin, jak zbierać surowce, jak je oczyszczać, rozdrabniać, ługować, jak suszyć, palić/prażyć, mielić i w końcu, jak parzyć dzikie kawy. 


W tym rozdziale znajdziemy także popularny przepis na syrop z mniszka lekarskiego, a ponadto inne przepisy m.in. na: konfiturę ze śliwki węgierki, nalewkę z owoców czeremchy, syrop z kwiatów czarnego bzu i wiele innych wspaniałych przepisów. 


To książka dla osób, które dbają o swoje zdrowie, szukają alternatyw dla tradycyjnie przyrządzanej kawy, czy herbaty, a także dla tych, którzy interesują się ziołolecznictwem.

Cena: 44,90 zł

 Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękujemy za każdy pozostawiony komentarz!
Anonimie, bardzo Cię prosimy, podpisz się imieniem lub nickiem, będzie nam łatwiej Ci odpowiedzieć.

Miłego dnia życzy :-)
ZdrowoNaturalnie.pl

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 ZdrowoNaturalnie.pl , Blogger