Współczesny świat kładzie nadzieję głównie w farmaceutyce, która składa się z często mocno szkodliwych związków chemicznych, zapominając na prawdę, że większość leków opiera się na substancjach pochodzenia naturalnego.

Ziołolecznictwo ukazuje się w okresie, gdy nastąpiła faktyczna akceptacja leków pochodzenia roślinnego, które z pozycji zaledwie tolerowanych środków paramedycznych awansowały na współpartnerów chemioterapeutyków.

Złożyło się na to wiele przyczyn, ale dwie spośród nich wydają się najważniejsze. 


Pierwszą

było ujawnienie, jak dalece niektóre z ubocznych działań leków syntetycznych są szkodliwe, a nawet groźne dla ludzi, szczególnie dla dzieci i kobiet w ciąży, osób w podeszłym wieku i rekonwalescentów po ciężkich chorobach lub operacjach.

Drugą okolicznością było to, że nowoczesna medycyna nie poczyniła znaczących postępów w leczeniu wielu chorób przewlekłych, że ma również trudności w opanowanie niektórych zakażeń endogennych, takich jak biegunki dziecięce, zatrucia pokarmowe lub zespoły czerwonkowe, pomimo wykrycia około 100 tysięcy antybiotyków, z których zastosowanie znalazło zaledwie 150 w lecznictwie. ziola-1389222

Żródło fotografi: http://www.ziola-ziololecznictwo.com/wp-content/uploads/2011/08/ziola.jpg

Jeśli dodatkowo dodamy, że najczęstszą przyczyną zgonów jest od lat choroba krążeniowa oraz nowotwory, to sukcesy medycyny nie wydają się rewelacyjne, jak się powszechnie sądzi i może niektórym wydawać, a masowe stosowanie silnie i szybko działających leków syntetycznych niekoniecznie i nie zawsze jest uznawane za cechę nowoczesności.

Preparaty ziołowe mogą oddać nieocenione usługi nie tylko, w schorzeniach przewlekłych, gdy stosuje się je jako leki główne, lecz także w stanach ostrych i podostrych, gdy towarzyszą chemioterapeutykom jako środki pomocnicze, uzupełniające, synergiczne lub przemienne.

Nowocześnie pojmowane ziołolecznictwo polega na racjonalnym wykorzystaniu różnorodnych właściwości leczniczych wyciągów roślinnych, izolowanych związków czynnych i specyfików ziołowych oraz na skuteczny łączeniu ich z lekami medycyny współczesnej, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W opanowaniu tej trudnej umiejętności pomocna będzie ogromna wiedza, którą staramy się Państwu przekazać z naszych postów lub grafik. 

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

X