W dzisiejszym poście ocenie poddana zostanie maska błotna do twarzy z zieloną glinką marki Bingo Spa. Jest to moje pierwsze spotkanie z tą marką kosmetyków. Zobaczcie sami jak wypadła w moim teście.  p1100256-7635850

 Maska zamknięta jest w plastikowym słoiczku z zakręcanym, czarnym wieczkiem. Szkoda, że maska nie jest dodatkowo zabezpieczona jakąś folią, ponieważ nie mamy pewności, czy ktoś jej przed nami nie używał. Wewnątrz opakowania znajdziemy 150 g maski.

Zapach maski jest delikatny, lekko pudrowy. Maska jest koloru szarego z domieszką zieli. To zielone to nic innego jak obiecana w produkcie zielona glinka. 

Co do konsystencji, to maska jest troszkę wodnista. Należy nakładać ją cienkimi warstwami na twarz, aby nam nie spłynęła. Wyczuwalne jest delikatne pieczenie, które znika po kilku minutach.  Po ok. 15 minutach maska zastyga na twarzy, tworząc zaschniętą warstwę. Nie martwcie się, bo w kontakcie z ciepłą wodą zmywa się bez problemu. 

p1100263-9624694

Maskę używam jeden lub góra dwa razy w tygodniu. Jest bardzo wydajna. Przy jej regularnym stosowaniu zużycie jest naprawdę znikome. 

Szkoda, że maska zawiera tylko 10% błota naturalnego oraz jedynie 2,5% zielonej glinki, bo  być może jej działanie byłoby wtedy zdecydowanie lepsze. Zauważyłam przy regularnym stosowaniu, że moja skóra jest lepiej wygładzona oraz mniej widoczne są liczne zaczerwienienia. Dodatkowo maska działa kojąco i łagodząco na skórę. Po zmyciu maski czułam, iż moja skóra jest zmatowiona, rozjaśniona oraz wygładzona. 

p1100258-2231834

Skład:

p1100260-8519741

Niestety skład tego produktu nie jest idealny. Zawiera szkodliwe substancje, które nie powinny być stosowane w produkcji kosmetyków.

Zawiera dwa rodzaje parabenów Methylparaben oraz Ethyloparaben, które pełnią role konserwantów, wydłużających zdatność do użytku wybranych kosmetyków. Niestety może powodować uczulenia wśród osób z wrażliwą skórą. W dużym stężeniu mogą być przyczyną nowotworów w tym raka piersi, lub zaniku płodności u mężczyzn.

Drugim dość niebezpiecznym składnikiem jest sybstancja DMDM HYDANTOIN, która pełni rolę konserwantu. Może przyczyniać się do uwalniania szkodliwych formaldehydów. Formaldehydy należą do szkodliwych związków które przyczyniają się starzenia się skóry oraz mogą być przyczyną alergii i podrażnień.

Zawiera również szkodliwy butylowany hydroksytoluen (BHT), który pełni rolę silnego przeciwutleniacza. Jest naturalną substancją która w dużym stężeniu może powodować podrażnienia. Może być przyczyną zaczerwienień skórnych, pokrzywek oraz wysypek. Jest również związkiem, który może silnie uczulać i powodować duszności!

Oczywiście należy pamiętać, że każdy człowiek to inny organizm, który może reagować na tego typu substancje w różnoraki sposób. Natomiast warto o tym wiedzieć i jeśli takie objawy wystąpią po zastosowaniu tego kosmetyku to należy niezwłocznie zaprzestać jego stosowania.

Według mnie produkt jest wart wypróbowania. Jest w przystępnej cenie i pozostawia na skórze zadowalające efekty. 

Maskę można zakupić na stronie producenta TUTAJ w cenie 12 zł za 150 g 🙂

logo_bingospa-6831626

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

X