Olej arganowy jest niezastąpionym kosmetykiem pielęgnacyjnym. Nie tylko spowalnia procesy starzenia skóry, ale także wykazuje szereg licznych właściwości, które zostaną omówione w tym poście. Bardzo ciekawym olejem arganowym  jest ten oferowany przez firmę Bio Miss.

1-1589215

Od wieków olej arganowy jest najbardziej stężoną tajemnicą marokańskich kobiet. Jest to w 100% naturalny i ekologiczny olej. Jest bardzo odżywczy. Może nam z powodzeniem służyć do pielęgnacji: włosów, skóry, paznokci. Olej ten to naturalny przeciwutleniacz, który zawiera witaminę E działającą naprawczo na naszą skórę. 

Jak zapewnia producent olej ten nie zatyka porów. Może być stosowany jako krem nawilżający do włosów, skóry i ciała. Dietetycznie olej ten potrafi obniżyć poziom cholesterolu, działa pomocniczo przy trawieniu i chorobach przewlekłych. 2-2441370

Olej argnaowy pozyskiwany jest z drzewa arganowego, który znajduje się w południowej części Maroka, jest przygotowywany przez rzemieślników. Kosmetyk ten stanowi sekret piękna marokańskich kobiet, ponieważ argan bogaty jest m.in. w :

– naturalne przeciwutleniacze,

– witaminę A oraz E,

– nienasycone kwasy tłuszczowe OMEGA-6. 3-1233537
Olej arganowy jest kosmetykiem wielofunkcyjnym, może być stosowany do twarzy, ciała, włosów i paznokci: nawilża i odżywia suchą skórę, wzmacnia włosy, leczy podrażnienia skóry (trądzik, egzemy) i pomaga osłabionym paznokciom. 4-7621767
Opisywany kosmetyk zamknięty został w plastikowym, przeźroczystym opakowaniu o pojemności 60 ml z praktyczną pompką, która ułatwia aplikację kosmetyku.  Olej posiada liczne certyfikaty, w tym Eco Cert. 5-2624743 Jego kolor jest lekko żółty, a zapach ciężki. Może delikatnie orzechowy.

U mnie ten olej z powodzeniem sprawdza się na paznokciach, włosach oraz suchej skórze pięt. 

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X