Wieczory stały się coraz dłuższe. Czas zadbać o swoje ciało. Ciekawą alternatywą jest balsam w świecy o zapachu pomarańczy z wanilią marki Bioamare. Świece możemy zapalić podczas relaksującej kąpieli by piękny zapach nas odprężył, a potem roztopione masło z olejem kokosowym wmasować w ciało.  p1210963-9742115

Kosmetyki marki Bioamare są bliźniaczą marką Nacomi tylko, że mają inną nazwę i etykietę. Można je z powodzeniem kupić w większych sklepach Tesco.

Balsam w świecy, bo o nim mowa zamknięty został w 150 ml metalowej puszce. Zawartość jest prosta. To nic innego jak balsam do ciała na bazie masła shea i oleju kokosowego. Balsam w świecy zapalamy podczas kąpieli. Gdy my relaksujemy się podczas kąpieli, świeca powoli się roztapia. W łazience unosi się piękny zapach pomarańczy z wanilią. Zapach mogę porównać do samochodowego zapachu Wunder Baum Wanilia  Przyznam szczerze, że nie lubię takiego zapachu i oddałam ten ba;sam koleżance. Nie lubię wanilii w kosmetykach, jest dla mnie zbyt mdlącym zapachem, po którym boli mnie głowa.  p1210967-5235395

Wracając do naszego kosmetyku..Po wyjściu z wanny i zgaszeniu świecy można zacząć aplikację balsamu na ciało.  Mieszanka roztopionych maseł wcale nie jest zbyt gorąca. Tłustą, roztopioną bazę możemy okrężnymi ruchami wklepywać w ciało. Przez parę minut utrzymuje się delikatna tłusta warstewka, a nie martwcie się, bo po kilku minutach się wchłania. Nasze ciało jest idealnie nawilżone i pachnie wanilią. Dla mnie bardziej wyczuwalny jest zapach wanilii niż pomarańczy. 

Po ostygnięciu balsam przybiera stałą formę i jest gotowy do ponownego użycia.

Skład balsamu jest prosty. Zawiera on tylko 4 składniki: 

p1210969-8503705

Butyrospermum Parkii Butter – Masło shea jest mocno odżywcze, stanowi istny pokarm dla skóry. Dostarcza wielu cennych skłądników odżywczych oraz witamin, w tym witaminy E, znanej pod nazwą witaminy młodości. Sama witamina E jest potężnym przeciwutleniaczem, pomocnym w walce z wolnymi rodnikami i spowalniająca procesy starzenia się skóry.

Olej kokosowy (Cocos Nucifera (Coconut) Oil) jest cennym i mocno odżywczym olejem kosmetycznym. Dostarcza cennego pokarmu dla naszej skóry. Intensywnie nawilża oraz pielęgnuje warstwę skórną, przyśpiesza procesy regeneracyjne.

Tocopheryl Acetate jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni skórę przed działaniem wolnych rodników i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry.

Parfum składnik kompozycji zapachowej.

p1210965-4379410

Taki balsam to idealny umilacz na długie wieczory. Kosmetyk stanowi doskonały upominek na prezent. Oprócz opisywanego tutaj zapachu pomarańczy z wanilią znajdziemy wersję zapachowa z zieloną herbatą oraz z piżmem.

Balsamu szukajcie w Tesco. 

Co sądzicie o takim balsamie?

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X