Marka Bioamare to siostrzana marka Nacomi. Można wręcz powiedzieć, że są to te same kosmetyki tylko pod inną nazwą. W dzisiejszym poście pora na znane już Wam czarne mydło. 

p1210945-7505806

Czarne mydło jest kosmetykiem uniwersalnym. Można go stosować zarówno do mycia twarzy jak i całego ciała. To już dla mnie duży plus 🙂

Opakowanie

Czarne mydło od Bioamare zamknięte zostało w 100 ml słoiczku. Opakowanie zostało wyposażane w nakładkę zabezpieczającą. 

Konsystencja

Początkowo dość trudno do okiełznania. Trudno się ją nabiera, przypomina gęstą pastę. Jest naprawdę bardzo gęste i ciągnące. 

Mimo wskazującej nazwy mydło wcale nie jest czarne. Tylko jasnobrązowe. Co do zapachu to trudno go tutaj określić. Powiem tak jest specyficzny. To już moje drugie opakowanie tego produktu, więc zdążyłam się już do niego przyzwyczaić. 

Jak używać?

Mydło najlepiej przez aplikacją delikatnie rozetrzeć w dłoniach. Do wytworzenia się lekkiej konsystencji, a następnie nałożyć na zwilżoną twarz. 

p1210949-5862263

Skóra po użyciu jest idealnie oczyszczona i gotowa na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Przyznam szczerze, że stosowanie tego mydła bardzo pomaga mojej trądzikowej cerze. Tylko taka mała uwaga – mydła okropnie szczypie w oczy. To jest niestety jego jeden minus, którego się w nim dopatrzyłam. 

Mydło można stosować nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale także całego ciała. Przyznam, że nie próbowałam jeszcze stosować go na całe ciało. Trochę mi go szkoda. Za to do pielęgnacji twarzy jest to bardzo wydajny kosmetyk. 

Skład krótki i treściwy. Zobaczcie sami:

p1210962-1412300

Aqua – woda,

Poatssium Olivate – sól potasowa kwasów tłuszczowych pochodzących z oliwy z oliwek, środek powierzchniowo czynny, emulgator. To składnik myjący. 

Niestety, nie znalazłam nigdzie ceny tego kosmetyku. Jedynie stacjonarnie widziałam go w Tesco. 

Podsumowując, polecam Wam kolejny świetny kosmetyk firmy Bioamare. Idealne dla cery mieszanej i trądzikowej. 

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X