Pewnie każdy z nas nie raz słyszał, że na basenie można zarazić się grzybicą. W tym poście przedstawię, gdzie jeszcze czyha na nasze stopy grzybica i jak uchronić się przed tą chorobą. 

Gdzie najczęściej czyha grzybica?

Grzybica czai się wszędzie, gdzie pojawiają się bose stopy. Najkorzystniejszym miejscem dla jej rozwoju jest wilgotne środowisko. Szczególnie powinniście uważać podczas kąpieli na basenie, pobytu w saunie i pod prysznicem (gdy nie używacie klapek), a nawet w sklepie obuwniczym (zakładaj stopki, które powinny być dostępne w każdym sklepie obuwniczym. Nigdy nie zakładaj obuwia na bose stopy.). Grzybicę nie jest łatwo wyleczyć. Jak potocznie mówią: “Lepiej zapobiegać niż leczyć”. 

Jak uchronić się przed grzybicą?

Podczas pobytu na basenie zakładaj klapki, dokładnie wycieraj stopy między palcami (to tam najczęściej rozwija się grzybica. Używaj własnego ręcznika!), a gdy przemoczysz buty staraj się je dokładnie wysuszyć przed ponownym użyciem. Profilaktycznie przed wyjściem na basen możesz użyć preparatu bez recepty, który zapobiega rozwojowi grzybicy. 

paznokcie-u-stop-300x199-7519913

X