Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję kosmetyków naturalnych. Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie kosmetyków do higieny dłoni marki CleanHands o której możecie dowiedzieć się więcej tutaj http://cleanhands.pl/ . Są to kosmetyki myjąco – pielęgnujące oparte w pełni na naturalnych składnikach. Prosto od producenta otrzymaliśmy bardzo ładnie zapakowaną paczkę tych kosmetyków abyśmy mogli opisać je dla Was 🙂12b252812529-7090960

Wewnątrz tego tajemniczego pudełka znalazło się kilka kosmetyków szwajcarskiej firmy CleanHands, która specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości kosmetyków medycznych takich jak antybakteryjne żele do mycia bez użycia wody.

12b252822529-7499031

W sumie znalazło się tam pięć eleganckich kosmetyków, trzy antybakteryjne żele do rąk z aloesem oraz witaminą B5, żel antybakteryjny z kolastyną i witaminą E oraz żel z aloesem i witaminą B5 w tubce. 

12b252832529-5638065

Żele te wykazują bardzo silne właściwości dezynfekujące, przeciwbakteryjne oraz przeciwwirusowe. Pomagają w zachowaniu codziennej higieny dłoni w podróży i poza domem gdzie zwykle nie ma dostępu do stałego źródła wody,

Pomaga w zabijaniu 99% zarazków oraz poważnych bakterii takich jak Salmonelli, E Coli oraz wirusów grypy roznoszonych drogą kropelkową i przez kontakt.

Żele z aloesem i witaminą B5

12b252852529-4668696

Wszyscy doskonale wiemy jakie właściwości lecznicze i pielęgnacyjne wykazuje aloes. Jest on doskonałym środkiem ochronnym i pielęgnującym. Odżywia Naszą skórę. Wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry. Wykazuje właściwości przeciwzapalne i łagodzące wszelkie podrażnienia. Aloes przyczynia się również do syntezy elastyny oraz kolagenu wpływającego na jędrność oraz wytrzymałość włókien skóry.

Dzięki zawartości D-Panthenolu zwanego potocznie witaminą B5, odpowiada za lepsze nawilżenie oraz odżywienie skóry. Dodatkowo wspomaga likwidację zaczerwienień oraz podrażnień.

Żel z kolastyną i witaminą E

12b252842529-7958050

Kolastyna czyli kolagen, wpływa na wzmocnienie włókien skóry poprawiając jej trwałość oraz elastyczność. Oprócz tego wykazuje on silne działanie antyoksydacyjne chroniące komórki skóry przed przedwczesnym starzeniem się. Po aplikacji kolagenu na skórę, już po chwili odczuwalne jest wygładzenie ponieważ naciąga on ją i ujędrnia.

Witamina E znana również jako witamina wiecznej młodości wykazuje silne działanie antyoksydacyjne i hamuje procesy starzenia się komórek skóry.

Żel w tubce z aloesem i witaminą B5

12b252862529-9405110

Żel ten oprócz pielęgnacji skóry i likwidacji zarazków odpowiada również za utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia i zapobiega wysuszaniu skóry.

Jeśli chodzi o zapach tych konkretnych preparatów to muszę przyznać, że jest on bardzo przyjemny i dobry dla nosa. Zastosowane tutaj kompozycje zapachowe całkowicie pasują do tych kosmetyków 🙂

Wszystkie żele dostępne są w poręcznych i mobilnych butelkach o różnych wielkościach i pojemnościach. Każda z nich posiada wygodny dozownik lub aplikator który pozwala na oszczędne aplikowanie preparatu oraz zapobiega przed wylaniem się go.

Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie stosowaliśmy antybakteryjnych żeli pod prysznic, zawsze w domu była woda i mydło, ewentualnie stosowaliśmy chusteczki antybakteryjne. Natomiast należy docenić te produkty na wyjazdach i z dala od domu. Patrząc na nie pod kątem użyteczności są na prawdę fajne i nie raz mogą uratować Nam życie w niecodziennych sytuacjach np. w długiej podróży pociągiem nad morze 🙂 

Niestety produkty te zawierają triklosan (Triclosan), substancja która szkodzi kobietom w ciąży i nie powinna być przez nie stosowana. Należy on do grupy fenoli stosowanych jako środek przeciwgrzybiczy. W sieci można znaleźć wiele publikacji dotyczących szkodliwego wpływu triklosanu na zdrowie ludzkie. Jest nadal obecny w kosmetykach, mimo że znalazł się w wykazie substancji niebezpiecznych (Dz. U. z dnia 14 października 2005 r. Numer WE: 222-182-2, Numer CAS: 3380-34-5, Klasyfikacja: XI; R36/38 N; R50-53, Oznakowanie: XI; N R: 36/38-50/53 S: 26-39-46-60-6)..

Okazuje się, że triclosan odpowiada również za rozregulowywanie poziomu estrogenów, niszczy serce oraz zaburza pracę hormonów tarczycy. Wchłania się przez skórę i magazynuje w organizmie. Szczerze mówiąć składnik ten nie jest zbyt dobry i na pewno dałoby się go czymś zastąpić.

Jeśli zainteresowały Was te produkty i chcielibyście je zakupić to możecie śmiało zaglądnąć do sklepu producenta i wybrać coś fajnego dla siebie http://cleanhands.pl/produkty/. Natomiast jeśli stosujecie już produkty tej firmy to prosimy o wyrażenie swojej opinii na ich temat  pod postem w komentarzu 🙂 

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X