Hydro­lat po­wsta­je w wy­ni­ku pro­ce­su de­sty­la­cji płat­ków ró­ży da­ma­sceń­skiej i jest pro­duk­tem zu­peł­nie na­tu­ral­nym. Z ra­cji spo­so­bu po­zy­ski­wa­nia i kunsz­tu w do­bo­rze od­po­wied­nich wa­run­ków pod­czas zbio­rów to ko­sme­tyk za­li­cza­ją­cy się do tych z eks­klu­zyw­nej pół­ki su­row­ców ko­sme­tycz­nych. Kolejnym wartym uwagi hydrolantem jest ten oferowany przez Climb2Change.

p1210008-4970702

Róż­no­rod­ność za­sto­so­wań, za­rów­no przy pie­lę­gna­cji skó­ry jak i wło­sów spra­wia że  woda różana jest pro­duk­tem, któ­ry po­wi­nien zna­leźć się w każ­dej ko­sme­tycz­ce – nie tyl­ko dam­skiej. Pięk­ny, a za­ra­zem sub­tel­ny za­pach nie­sie bo­gac­two skład­ni­ków sprzy­ja­ją­cych pie­lę­gna­cji każ­de­go ty­pu ce­ry. Róża to symbol kobiecości i miłości. Właściwości róży zostały docenione już w starożytności. Obecnie jej właściwości wykorzystywane są w kosmetyce. p1210015-3751266

Woda różana o pojemności 100 ml zamknięta jest w przeźroczystej butelce wraz z atomizerem. Dzięki przeźroczystej butelce możemy kontrolować ilość zużywanego produktu.  Etykieta jest minimalistyczna, ale jest coś w niej co przykuwa wzrok. 

p1210010-2537136

Najważniejsze właściwości wody różanej:

– tonizuje,

– odświeża,

– przywraca skórze naturalny blask,

– nawilża,

– dba o elastyczność,

– wspomaga walkę z trądzikiem,

– przyjemnie pachnie.

p1210011-3725613

Co najważniejsze jest to prawdziwa, naturalna woda różana, a nie z żadnymi domieszkami w składzie. 

Zawiera tylko Rosa Damascena Water, czyli wodę z róży damasceńskiej. Pamiętajcie, że woda różana wodzie różanej nie równa. Czytajcie składy. Na rynku krąży jedna woda różana, która tak naprawdę jest mieszaniną wody i zapachu róży.

Jak stosować?

Wodę różaną stosuję na moją trądzikową skórę jako tonik oraz jako preparat do demakijażu. W tym celu wybrałam ulubiony lekki olejek (przykładowo ten z kiełków pszenicy, awokado lub jojoba). Następnie do pustej małej buteleczki z atomizerem dodałam wodę różaną. Zmieszałam je w proporcji pół na pół, czyli połowa wody i ulubionego olejku. Przed każdym użyciem wstrząsałam mocno, aby składniki się połączyły. Następnie tak zmieszany preparat nałożyłam na wacik i lekko przecierałam skórę twarzy. Makijaż bez problemu zmył się, a moja skóra została lekko nawilżona, bez widocznej tłustej warstwy.

Wodę różaną stosowałam również w formie dodatku do glinek, a także w formie toniku do twarzy. W formie toniku sprawdzał się jak dla mnie najlepiej. Skóra powracała do naturalnego pH, a także była przygotowana do nałożenia kremu nawilżającego. Cera była lepiej nawilżona, odżywiona, gładka i delikatnie pachniała różą.

Przy regularnym stosowaniu nawet wody różanej tak szybko nie ubywa. To chyba zasługa atomizera. 

Cena tej wody wynosi: 35 zł

Woda różana dostępna w sklepie

>>Climb2Change

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X