Codzienny stres, czyli jak sobie z tym wszystkim poradzić?

C

Każdego dnia zmagamy się z codziennymi problemami, w domu, szkole, na uczelni, w pracy, egzaminy, goniące nas terminy, brak pracy, pieniędzy i wiele innych rzeczy które nas dołują i męczą.

Ale co to właściwie jest stres?

Stres jest reakcją naszego organizmu na trudne i nie spodziewane sytuacje. Na nadmierne obciążenia fizyczne oraz psychiczne, co powoduje reakcje obronne organizmu.

Naturalny i krótkotrwały stress może działać mobilizująco i pozytywnie natomiast, gdy występuje on ciągle może doprowadzić do apatii, osłabienia oraz innych dolegliwości.

Jak się go pozbyć?

Niestety nie istnieje złoty środek do zwalczenia stresu w stu procentach. Jesteśmy jedynie w stanie zmniejszyć jego stopień czyli troszeczkę go złagodzić.

Jedną z najpopularniejszych metoda do zwalczania stresu jest poświęcenie czasu na aktywność fizyczną która pozwoli nam rozładować negatywne emocje i po prostu się wyżyć.

Inną metodą podobną do aktywności fizycznej może być po prostu seks. Który doskonale łagodzi wszelkie spory międzyludzkie, sprawia, że zapominamy o dotychczasowych problemach i pozwala nam odpłynąć na chwilę do świata rozkoszy. Jest lekarstwem na wiele chorób tj. depresja.

Pomocna jest również odpowiednia dieta bogata w magnez, dieta nisko tłuszczowa.

Można skorzystać również z technik relaksacyjnych które pozwalają na skuteczne zwalczenie stresu.

K.O.

stressfree1-1294928

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta