Skóra dziecka jest delikatna, więc wymaga większej troski. Wybierając kosmetyki dla naszych milusińskich kierujemy się także bezpieczeństwem. Ostatnio w nasze ręce wpadł żel do kąpieli dla dzieci marki Colway. Przyznam szczerze, że pierwszy raz spotykam się z tą marką i jej kosmetykami. Zobaczcie jak ten żel wypadł w naszym teście.

p1180007-2400374
Linia Baby Care

to kosmetyki bezpieczne dla dzieci. Zawierają one tylko naturalne składniki. Żel ten nie uczula, nie podrażnia. To kosmetyk hipoalergiczny. Pozbawiony jest barwników i parabenów.  Żel marki Colway o pojemności 250 ml przeznaczony jest dla dzieci. Został zamknięty w kartonowe pudełko, w którym po otwarciu znajduje się przeźroczysta butelka z charakterystyczną głową misia na opakowaniu. Dla ułatwienia aplikacji produktu została dołączona pompka, która nie zacina się i działa bez zarzutu. p1180010-6916746 Fajnie, że kosmetyk jest przeźroczysty. Przynajmniej mogę kontrolować zużycie kosmetyku i przed jego końcem zakupić nowy. Można go także zabrać ze sobą na wakacje bez obawy, ze coś nam się wyleje. Żeby tak się nie stało należy żel przekręcić w kierunku strony off. Co istotne nie szczypie on w oczy.

Kolor żelu jest jasnożółty. Żel dobrze się pieni i rozprowadza na ciele dziecka. Równie łatwo spłukuje się z niego.


Konsystencja żelu

jest gęsta, treściwa, stąd żel jest bardzo wydajny i wystarczy nam na długi okres stosowania. p1180013-7811197

Zapach przypomina mi zapach szamponu do włosów Bambi. Tak, Bambi. To ten szampon, którym w latach 90-tych myły prawie wszystkie mamy włosy swoim dzieciom. Nie wiedząc jeszcze, że więcej on szkodzi niż pomaga. Ale nie o szamponie Bambi dzisiaj. To tylko mała dygresja.

Przyjrzyjmy się teraz składnikom żelu. Niestety, nie jest on nigdzie dostępny w Internecie. p1180005-4599070
W składzie znajdziemy: wodę, Sodium Cocoamphoacetate, czyli delikatny środek myjący, olej jojoba, wyciąg z aloesu, Cromollient SCE (emolient, odpowiedzialny za natłuszczanie skóry), kolagen – nie rozumiem trochę występującego w składzie kolagenu, gdyż zaczyna go nam ubywać dopiero po 25 r.ż. Skóra po użyciu żelu wydaje się dużo gładsza. Fajnie zmywa on makijaż i tusz. Jest to produkt naprawdę wysokiej jakości z fajny składem. Jedynym minusem może być tutaj dość wysoka cena. Za 250 ml żel zapłacimy 99,00 zł.

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X