Wyczekiwane wakacje tuż, tuż. Wszystko już niemal gotowe – plan podróży, zarezerwowany nocleg, lista najciekawszych miejsc do zwiedzenia. Humor na wczasach może jednak skutecznie popsuć problem nadwagi, który sprawia, że się krępujemy, wstydzimy się zdjąć koszulkę i który powoduje, że bardzo szybko łapiemy zadyszkę. O tym, jak schudnąć 10 kg w miesiąc powstało wiele książek, opracowano wiele technik i przedstawiono sporo metod. Część z nich jest bezużyteczna i nie nadaje się do szybkiego wdrożenia w życie. Pamiętając jednak o kilku prostych zasadach, jesteśmy w stanie zbliżyć się do upragnionego celu – zgubienia wagi w krótkim czasie, wszak do urlopu zostało już niewiele czasu.

Najpopularniejsze sposoby na szybkie pozbycie się kilogramów

Warto stosować tylko te, które są bezpieczne dla zdrowia i które spowodują prawidłową utratę wagi. Stosowanie niezweryfikowanych substancji, męczenie swojego organizmu codziennymi, katorżniczymi treningami, może jedynie pogorszyć stan naszego samopoczucia, niż przynieść wymierną korzyść i radość z chudnięcia. Jeśli chcemy zdrowo chudnąć, możemy spróbować zastosować się do poniższych metod. Nie są one gwarantem końcowego sukcesu, gdyż bardzo dużo zależy od naszego własnego zaangażowania i podejścia do całej sprawy. Jeśli zależy nam na błyskawicznych efektach niewielkim nakładem pracy – w tym przypadku nie osiągniemy sukcesu. Zdrowe chudnięcie polega na cierpliwym czekaniu i obserwowaniu rezultatów stosowanej diety i wykonywanych ćwiczeń fizycznych.

1. Dużo wody i regularne, niewielkie posiłki

Podstawową kwestią jest nawadnianie organizmu. Woda po spożyciu chwilowo syci i powoduje, że organizm na pewien czas zapomina o głodzie. Płyny pomagają także w prawidłowym funkcjonowaniu metabolizmu. Woda oczyszcza organizm, usprawnia pracę organów i zwiększa wydolność organizmu. To absolutna podstawa, która pomoże nam wykonać pierwszy krok do schudnięcia. Warto spożywać około dwóch litrów wody dziennie, pamiętając, że jeśli ćwiczymy, to jej objętość powinna być proporcjonalnie większa. Należy mieć na uwagę również to, że chodzi o zwykłą wodę, butelkowaną bądź ze sprawdzonych wodociągów. Picie napojów słodzonych, soków, zawierających duże ilości cukrów, przyczyni się do powiększania masy. Musimy pamiętać także o regularnym spożywaniu zdrowych posiłków. Dieta musi być zbilansowana, z wyliczonym udziałem tłuszczów, węglowodanów i białek. Udział tych węglowodanów prostych nie może być zbyt duży, jeśli chcemy myśleć o szybkim i efektywnym chudnięciu. Aby schudnąć, nasz dzienny bilans kaloryczny musi być ujemny. Chodzi o to, aby spożywać nieco mniej kalorii, niż wtedy, gdy chcemy utrzymać wagę. Nie wolno jednak ucinać zbyt dużej liczby kalorii, ponieważ organizm potrzebuje pewnej minimalnej ilości energii do poprawnego funkcjonowania.

2. Ćwiczenia fizyczne i zdrowy sen

To absolutna podstawa, która pomoże nam schudnąć. Wykonując ćwiczenia angażujemy mięśnie do pracy, te zaś z kolei potrzebują sporych ilości energii, aby poprawnie funkcjonować. Czerpią ją m.in. z zasobów tłuszczu w organizmie, powodując chudnięcie. Jeśli chcemy szybko i skutecznie schudnąć, powinniśmy stosować się do przygotowanego planu treningowego, pozwalającego nam skupić się na systematycznej, wydajnej pracy. W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, poradników i gotowych planów, dzięki którym nie musimy wydawać kroci na indywidualne porady treningowe z trenerami. Jeśli jesteśmy jednak całkowitymi żółtodziobami, warto skorzystać choć raz z porad profesjonalisty. Pomoże on dobrać nam odpowiednią gamę ćwiczeń oraz sprawdzi, czy poszczególne powtórzenia wykonujemy prawidłowo. Alternatywą dla ćwiczeń w domu bądź na siłowni jest bieganie oraz jazda na rowerze. Wiele osób stwierdza, że jest to nudny sposób na spalanie kalorii, ale czy na pewno? Wybierając ciekawe ścieżki, odkrywając okoliczne miejscówki jesteśmy w stanie całkiem dobrze się bawić podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Do pełni sukcesu potrzebujemy także regeneracji, która stanowi ważny punkt dotyczący chudnięcia. Sen i odpoczynek pozwala mięśniom się regenerować, a nasz organizm, dzięki spokojnej nocy, jest w stanie nabrać sił na kolejny dzień walki o chude ciało. Warto przesypiać przynajmniej siedem, a najlepiej osiem godzin dziennie. Deficyt snu może źle wpłynąć na cały proces chudnięcia, dlatego trzeba pamiętać o odpowiednim wysypianiu się.

3. Naturalna suplementacja w służbie chudnięcia

Oprócz zdrowej diety i aktywności fizycznej możemy spróbować także specjalnie przygotowanych dodatków. Warto jednak wybierać tylko te suplementy, które są sprawdzone, posiadają dobre opinie i są wyprodukowane z naturalnych składników. Podczas chudnięcia możemy niedostatecznie zaopatrywać nasz organizm w witaminy i minerały. Ćwiczenia fizyczne, utrata wody i potu również przyczynia się do wypłukiwania cennych składników. Podczas zrzucania wagi warto pamiętać o suplementacji certyfikowanymi witaminami, które pozwolą naszemu organizmowi pracować na sto procent. Innymi przykładami suplementów, które pomagają chudnąć, są m.in Keto Actives oraz Cappuccino MCT. Ten pierwszy specyfik to produkt podbijający listy rankingowe produktów na nadwagę. Są to tabletki odchudzające, stworzone na bazie naturalnych ziół i ekstraktów. Zawierają m.in. ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej, wspomagającej metabolizm lipidów; kofeinę, wzmagającą metabolizm, uwagę i aktywność; ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej – wspomagającej trawienie, kontrolę wagi i pracę układu pokarmowego. Cappuccino MCT to zaś produkt dla osób, które uwielbiają pić kawę i jeść desery. To zdrowy zamiennik słodkich napojów. – smaczny suplement, znany jako kawa kuloodporna, wzmacniający uwagę, dodający mocy podczas treningu i hamujący wzmożony apetyt.

4. Spontaniczny ruch pozwoli pozbyć się tłuszczu 

Być może to truizm, ale regularne ćwiczenia fizyczne pomagają schudnąć. Dzięki ruchowi jesteśmy w stanie spalać więcej kalorii i pozbywać się zbędnego tłuszczu. Warto ćwiczyć regularnie, kilkadziesiąt minut dziennie. Jeśli chcemy schudnąć, możemy także dołączyć do tego tzw. ruch spontaniczny. Na czym on polega? Choć nie jest to od razu metoda jak schudnąć 10 kg w miesiąc, to w znacznej mierze pomoże nam przybliżyć się do upragnionego sukcesu. Zamiast jechać do sklepu samochodem, możemy iść pieszo bądź wsiąść na rower. Zamiast jechać windą, wejdźmy po schodach, nawet jeśli to ósme czy dziewiąte piętro. Jeśli mamy ochotę poleżeć przed telewizorem, wyjdźmy się przejść na krótki spacer. Spontaniczna aktywność pozwoli się nie tylko nam rozruszać i nabrać nieco więcej kondycji, ale przyczyni się do intensywnego spalania kalorii. Zamiast jechać na zakupy samochodem, przejdźmy się na nogach do osiedlowego sklepu, a zamiast podróżować do pracy autobusem miejskim, idźmy pieszo bądź jedźmy rowerem.

Czy da się osiągnąć zadowalające wyniki w tak krótkim czasie – jak schudnąć 10 kg w miesiąc?

Czy w ogóle to możliwe, aby w tak krótkim czasie pozbyć się aż dziesięciu kilogramów nadwagi? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Próbować warto, bo z pewnością schudniemy dużo, jeśli będziemy intensywnie (ale zgodnie z wytrzymałością organizmu) trenować, jeść odpowiednie posiłki, unikać tłuszczów utwardzonych, słodkich przekąsek i kalorycznych dań. Cały proces mogą wspomóc naturalne suplementy diety, które stanowią uzupełnienie dwóch poprzednich metod. Bez wątpienia utrata tak dużego balastu jest trudna i karkołomna. W zależności od indywidualnych predyspozycji człowieka, jego genetyki, naturalnych uwarunkowań metabolicznych, niektóre osoby mogą do końcowego sukcesu mocno się zbliżyć. Jeśli miesiąc będzie niewystarczającym czasem, to z pewnością, stosując się do rad zalecanych przez dietetyków, schudniemy te 10 kilogramów w nieco dłuższym czasie. Zbyt intensywne i szybkie chudnięcie może być jednak obkupione zwisającą skórą, pogorszeniem nastroju, zmniejszeniem jędrności ciała. Dlatego nie warto chudnąć za wszelką cenę, stosując niebezpieczne metody, gdyż mogą one przyczynić się do znacznego pogorszenia stanu zdrowia.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X