Dzisiaj weźmiemy pod lupę masło. Masło jest uwielbiane przez Polaków, nie wyobrażamy sobie kanapki bez masła, a czy naprawdę jest takie zdrowe? O tym w tym poście.

Na

sklepowych półkach możemy znaleźć cztery rodzaje masła, a jest to masło: delikatesowe, ekstra, wyborowe i stołowe. Najlepsze z tych czterech wymienionych rodzai masła jest masło: extra i delikatesowe.
Ostatnio w Tv reklamowane są masła smakowe, ale tutaj zasadnicza UWAGA, ponieważ te produkty nie powinny nawet się nazywać masłem, ponieważ to  tylko mieszanka tłuszczu mlecznego czy roślinnego. Nawet tradycyjna nazwa “osełka” może nas zmylić. Masło zawiera głównie kwasy tłuszczowe, w jego skład wchodzą także  duże ilości cholesterolu. Wśród witamin możemy znaleźć: witaminę A i D oraz E. Pamiętaj jednak, że w zależności od pory roku skład tych witamin może ulec zmianie, a jest to spowodowane tym, iż” w zimie jest ich mniej, a latem krowy pasa się na pastwiskach.”  Dlatego nie bazuj tylko na maśle, jako głównym dostarczycielu tych witamin. Kaloryczność masła zaleczy od jego rodzaju, przykładowo masło ekstra ma w 100g 735 kcal. Masło powinno się jeść, (ale pamiętajcie: jak wszystko z umiarem) ponieważ jest najłatwiej przyswajalnym tłuszczem zwierzęcym. Zaleca się go dzieciom do 3 r.ż., potem powinno się go spożywać z umieram, ponieważ ma dużo nasyconych kwasów tłuszczowych. Najlepiej używać dziennie 2-3 łyżeczek masła bez wyrządzania szkody zdrowiu.

Jeśli masz podwyższony poziom cholesterolu powinnaś/eś zrezygnować z masła!!! 

maslo-7199316

Źródło zdjęcia: http://www.dieta-trening.eu/images/stories/food/maslo.jpg

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X