Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję zdrowych i ciekawych produktów. Tym razem w Nasze ręce wpadła czarnuszka siewna w formie przyprawy, całe łuski, które znajdują szerokie zastosowanie w codziennej kuchni. W Polsce czarnuszki używa się raczej mało. O samej czarnuszce pisaliśmy już wiele ale tak w ramach przypomnienia pokrótce sobie ją omówimy. Produkt testujemy dzięki życzliwości sklepu Herba-Farm.pl gdzie również jest on dostępny w jego ofercie 🙂p1110574-2977800

Sama czarnuszka w formie przyprawy produkowana oraz pakowana jest przez polską firmę Dary Natury. Firma posiada wiele ciekawych propozycji, które mogłyby się Wam spodobać. Sama przyprawa jest ładnie zapakowana w kartonowe pudełko i opisana przez producenta.

Opakowanie przyprawy nie jest jakoś specjalnie duże i wynosi zaledwie 50 g przyprawy w cenie 5,15 złotych. W zależności od zastosowań powinna wystarczyć na kilka tygodni użytkowania, tym bardziej jeśli będziemy oszczędnie ją gospodarować.

p1110577-1226833

Produkt nie jest wysoko przetworzony ani zmielony na miał. Widzimy ładne czarne łuski czarnuszki, które wyglądają ciekawie. Produkt nie zawiera glutenu dlatego może być spokojnie spożywany przez osoby chore na celiakę.

Jeśli chodzi o smak to czarnuszka jest bardzo aromatyczna i lekko pieprzna. Sprawdza się doskonale jako dodatek do pieczywa, codziennych potraw a nawet wina. 

Natomiast co tak na prawdę daje Nam spożywanie nasion czarnuszki siewnej? Jakie są jej faktyczne medyczne zastosowania? Czy warto? To jest temat bardzo obszerny i na pewno śmiało można by było napisać o nim książkę. Postaramy się teraz opisać najważniejsze aspekty zdrowotne, które płyną ze spożywania tej przyprawy.

Wykazuje silne właściwości odtruwające miąższ wątroby. Pozwala na skuteczne pozbywanie się toksyn z organizmu. Chroni wątrobę i zwiększa jej wydajność.

Czarnuszka jest bakteriobójcza i przeciw pasożytnicza. Pomaga w wale z bakteriami oraz patogenami. Działa przeciwzapalnie, łagodzi wszelkie podrażnienia ale w tym przypadku chodzi głównie o sam olej.

Wpływa pozytywnie na pracę układu pokarmowego. Wspomaga trawienie i łagodzi wszelkie anomalie żołądkowe. Likwiduje wiatry oraz wpływa pozytywnie na wydzielanie żółci.

Pomaga w profilaktyce chorób pluć oraz astmy. Rozszerza pęcherzyki płucne oraz oskrzela, łagodzi duszności i wszelkie problemy z oddychaniem. Chodzi tutaj głównie o olej ale przyprawa również sprawdzi się dobrze.

Jest naturalnym antybiotykiem, który sprawdza się idealnie w wale z wirusami, bakteriami czy patogenami. Radzi sobie również z grzybicą zarówno wewnętrzną jak i zewnętrzną z objawami skórnymi.

Oczywiście to tylko kilka najważniejszych i w książkach czy internecie znajdziecie ich dużo więcej. Ważne jest abyście mieli świadomość nad jej mocą i wiedzieli kiedy może się Wam przydać.

p1110586-6872562

X