Dary Natury – Przyprawy bez chemii – Anyż gwiazdkowy cały

D

Cześć ponownie! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję ciekawych produktów. Tym bardziej postanowiliśmy znowu zamiast o kosmetykach popisać troszkę o ziołach a właściwie przyprawach, stosowanych w codziennej kuchni. Jednakże będzie to roślina dość niezwykła i stosowana raczej rzadko, czyli anyż gwiazdkowy. Producentem oraz dystrybutorem tej przyprawy jest firma Dary Natury. Produkt dostępny jest natomiast w sklepie Herba-Farm.pl.1-5101600

Anyż gwiazdkowy jest rośliną pochodzącą z Chin, znany i ceniony za swoje drogocenne właściwości już od setek lat między innymi przez starożytne cywilizacje Egiptu oraz Grecji. W Polsce i naszej krajowej kuchni stosowany jest raczej rzadko.

Jego smak i bardzo intensywny, charakterystyczny aromat sprawia, że stosujemy go głównie jako dodatek do deserów, ciast czy nalewek. Jednakże jak okazuje się, moc tej rośliny jest ukryta i na pewno nie wielu z Was zdaje sobie sprawę z jego medycznych właściwości. 

2-3922001

W naturalnej medycynie i lecznictwie wykorzystywane są głównie dwie części tej rośliny, mianowicie olejki eteryczne oraz nasiona. W nich skrywa się ukryty potencjał tej roślinny oraz cenne substancje pomocne w walce z wieloma chorobami i potocznymi schorzeniami.

Jak się okazuje, olejki eteryczne zawarte w anyżu pozwalają na skuteczne złagodzenie chorób związanych z układem oddechowym takich jak astma czy koklusz. Działa delikatnie wykrztuśnie. Zwalcza kaszel a nawet pomaga leczyć zapalenie oskrzeli.

Anyż stosowany jako dodatek do potraw czy deserów, wzmacnia i wspomaga układ trawienny. Zwalcza gazy i niestrawność. Łagodzi zgagę i przyśpiesza trawienie.

W kosmetyce, olejek anyżowy stosowany był w leczeniu trądziku i zmian skórnych w okresie dojrzewania. Działa silnie antyseptycznie.

Anyż wspomaga również potencję u mężczyzn. Jest silnym afrodyzjakiem. Pobudza do życia. Jest pomocny w leczeniu impotencji oraz oziębłości.

Jest pomocny w przypadku kobiet karmiących. Wspomaga produkcji laktacji i zwiększa ilość mleka produkowanego przez matki karmiące.

Anyż wzmacnia naszą naturalną odporność organizmu. Pobudza produkcję białych krwinek krwi, które stanowią naturalne mechanizmy obrony organizmu.

Sprawdza się również doskonale w zwalczaniu zawrotów oraz bólów głowy, uciążliwych migren

Oczywiście to nie wszystkie właściwości, które w sobie skrywa, jednakże my staraliśmy się opisać dla Was te najbardziej ciekawe i przydatne. Na pewno warto pomyśleć w jaki sposób przemycić anyż do naszych codziennych potraw bo warto.

3-2528933

W tym przypadku testowaliśmy anyż cały, jednakże w ofercie producenta Dary natury znajduje się również anyż zmielony drobniej lub całkowicie sproszkowany. Dla nas również anyż pełnił rolę bardziej ozdobną niż spożywczą.

Bardzo charakterystyczny, lekko ostry i palący smak anyżu, sprawia, że możemy wykorzystać go w naszej kuchni jako dodatek do mięs czy sosów. Dodatkowo jako dodatek do deserów czy nalewek alkoholowych zdrowotnych. Warto poeksperymentować.

Paczka przypraw bez chemii o pojemności 30 g to koszt zaledwie 6 złotych. Cena normalna i nie ma o czym mówić, tym bardziej, że dodaje się go bardzo mało i wystarczy na pewno na długo. Jest t przyprawa mocno nie typowa. Dostępny w sklepie Herba-Farm.pl.

>> Dary Natury Anyż 

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta