Dary Natury – Przyprawy bez chemii – Sól morska

D

Cześć Wam! Zapraszamy na kolejną recenzję ciekawych produktów. Tym razem znowu nie będzie to kosmetyk a kolejny produkt marki Dary Natury. Polubiliśmy przyprawy i chcemy powiedzieć Wam o nich trochę więcej. Mówi się również dużo o soli i budzi ona również wiele kontrowersji, jednakże sól soli nie równa i w sklepach znajdziemy wiele jej różnych typów. Tym razem omówimy sól morską. Produkt dostępny w sklepie Herba-Farm.pl.1-5010150

Wydaje się nam, że ilość soli zawartej w spożywanych pokarmach i ich składnikach jest tak duża, że nie musimy aplikować sobie jej więcej. Niektórzy wrzeszczą również, że sól nie jest zdrowa, że soli musimy unikać całkowicie bo to biała śmierć. Inni zaś solą ile wlezie, nie zachowując żadnego umiaru i rozumu przy tym co robią. To są skrajne przypadki przekrzywione w jedną lub drugą stronę. Prawda jest taka, że sól jest nam potrzebna, oczywiście wszystko z umiarem. 

Sól jest również ważną przyprawą stosowaną w naszej kuchni bardzo często. Dostarcza nam wielu cennych i niezbędnych do życia pierwiastków takich jak sód czy jod, bez których nie ma życia. Nadaje słonego smaku naszym potrawą, doskonale konserwuje i pekluje mięsa. 

Oczywiście ważne aby stosować w kuchni dobrą sól. My osobiście unikamy taniej soli kamiennej czy jodowanej. Stosujemy sól kłodawską lub himalajską, sól droższą ale dużo bardziej wartościową.

2-2956098

Dlaczego warto zainteresować się solą morską? Czym różni się od normalnej soli kamiennej? Powodów jest co najmniej kilka. Poczytajcie i zobaczcie sami.

Jeśli chodzi o sól morską w porównaniu do zwyczajnej, sklepowej soli kuchennej, kluczowe znaczenie odgrywa tutaj jakość. 

Tania sól kuchenna jest produktem wysoko przetworzonym, poddawanej długotrwałej obróbce, która sprawia, że traci duże ilości cennych pierwiastków i mikroelementów takich jak magnez, sód czy jod, który jest pierwiastkiem niezbędnym do życia, a my Polacy cierpimy na niedobory tego pierwiastka. 

Dodatkowo tania, kuchenna sól zawiera dekstrozę, która wpływa na utrzymanie jej pięknego, białego koloru. Dodatkowo aby zwykła sól zachowała swoją sypkość i nie zbrylała się, zawiera w sobie związki aluminium lub inne substancje chemiczne, które nie są obojętne dla naszego zdrowia.

Sól morska natomiast jest solą o lekkim, szarawym zabarwieniu. Zawiera w sobie ogromne ilości jodu oraz cennych pierwiastków, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nie jest wysoko przetworzona i nie traci swoich wartości. Należy stosować jej mniej niż standardowej soli kuchennej, gdyż działa mocniej. Może być delikatnie wilgotna.

Jednakże, pamiętajcie, że sól może być wykorzystywana również w kąpieli. Magnez i wiele cennych pierwiastków dużo skuteczniej wchłania się przez skórę, dlatego warto dosypać sobie szczyptę soli do kąpieli. Dodatkowo sól dobrze wpływa na układ oddechowy, dlatego warto się inhalować.

3-5654193

Czy sól morska jest dużo droższa od soli kamiennej? To zależy. Jej cena oczywiście jest wyższa od taniej soli kuchennej, oraz jej ilość jest dużo mniejsza. Jednakże, tak jak pisaliśmy stosuje się jej dużo mniej, jeszcze mniej niż standardowej soli kuchennej, dlatego takie opakowanie o wadze 150 g na pewno będzie wystarczająca. Cena tej soli to zaledwie 4 złote. Produkt można kupić śmiało w sklepie Herba-Farm.pl.

>> Dary Natury – Sól Morska 

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta