Kategorie
Polecane produkty

Dlaczego chipsy są niezdrowe?

Chipsy to kolejny niezdrowy produkt, po który sięgają często nie tylko dzieci, ale i my dorośli. W dzisiejszym poście w łatwy i przystępny sposób przedstawimy Wam dlaczego chipsy są niezdrowe i dlaczego należy ich unikać.

Wydawać by się mogło, że chipsy są zdrowe przecież pochodzą z ziemniaków . No tak ziemniaki są zdrowe, ale aby  powstały „smaczne” chipsy, ziemniak musi przejść wiele procesów chemicznych, które zmienią jego wartość odżywczą.

Na skutek smażenia wytwarza się przykładowo akrylamid, który jest toksyczny dla układu nerwowego. Regularnie spożywany może powodować stany zapalne w organizmie. Dodatkowo, aby chipsy były smaczne dodaje się do nich polepszacze smaku i konserwanty, jeśli nawet producent obiecuje, że nie dodaje konserwantów to pozostaje jeszcze kwestia ogromnej ilości soli.

Na skutek smażenia w głębokim tłuszczu  powstają także kwasy tłuszczowe, które przyczyniają się do podwyższenia złego cholesterolu we krwi (LDL).

Chipsy to także bogate źródło energii pochodzącej z tłuszczy. To produkt na pewno niesprzyjający zachowaniu szczupłej sylwetki.

Dlaczego chipsy są niezdrowe? 

chipsy-3635593