Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

D

Wiedza to taki dar, którego nam nikt nie odbierze. Im człowiek mądrzejszy tym większe posiada perspektywy w życiu. Wiedza daje nam inny pogląd na świat i rzeczywistość. Ale jakie zalety wynikają z uczenia się języków?

Należy wspomnieć tutaj o co najmniej kilku powodach dla których należy uczyć się języków obcych.

Świat to ogromna mieszanka ras i narodowości, w którym każda osoba komunikuje się przy użyciu własnego języka. Znajomość języka potrzebna jest nam aby wspólnie się komunikować na stopie prywatnej,  służbowej lub biznesowej. Bez znajomości języków obcych nie będziemy mogli pozyskiwać żadnych inwestorów z zagranicy i nasza firma nie będzie się dalej rozwijać. Oprócz tego biorąc na celownik język angielski to w każdej korporacji i większości zawodów wymagana jest znajomość komunikatywnego angielskiego co najmniej w stopniu dobrym, w mowie i w piśmie.

Kolejnym powodem są zalety płynące z asymilowania się z innymi kulturami. Jeżeli wyjedziemy do innego kraju i będziemy chcieli poznać wielu ciekawych ludzi to bez znajomości języka nie uda nam się poznać ich kultury, zwyczajów i nawet ich samych. Nie wspominając już nawet o dogadaniu się na ulicy w sprawie zwyczajnych potrzeb.

Znajomość języków obcych to przepustka do kariery i lepszego świata. Z doświadczenia wiem, że jeżeli szukamy pracy w dużych firmach i korporacjach wymagana jest znajomość co najmniej jednego języka.

Jeśli nie znamy żadnego to nie mamy szansy na znalezienie dobrej pracy. Wyjeżdżając za granice nie znajdziemy lepszej pracy niż ta fizyczna, bez znajomość tamtejszego języka lub najpopularniejszych języków takich jak angielski, niemiecki, francuski. Nauka języka wspomaga lepsze zapamiętywanie. Im więcej słówek staramy się nauczyć tym lepiej dla naszej pamięci, która zmuszona do zapamiętywania zwiększy swoją wydajność. Udowodnione jest, że mózg  nie ćwiczony zanika. Oprócz tego pamiętajmy, że jeśli chcemy nauczyć się języków opartych na łacinie zawsze lepiej poznać wpierw łacine a pózniej rozszerzyć swoje horyzonty np. o język włoski. Jeśli chcemy uczyć się np. Norweskiego, pouczmy się wpierw Niemieckiego gdyż te języki należą do znanych nam grup języków germańskich. Cytując na koniec słowa mojego wykładowcy z matematyki dyskretnej… „Czasem lepiej w wakacje zainwestować w kurs języka obcego niż pojechać na wakację” Warto inwestować w siebie gdyż będziemy dążyli wtedy do ciągłego rozwoju. Jeśli nie będziemy w siebie inwestować to nie zajdziemy w życiu zbyt daleko. Powodzenia! nauka_jezyka_obcego-4996461

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta