Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję ciekawych produktów kosmetycznych. Tym razem coś nowego a właściwie marka ekskluzywna i mniej znana, gdyż nie produkowana jak inne masówki, mianowicie Domowy Kosmetyk. Sama firma zajmuje się produkcją ręcznie robionych kosmetyków naturalnych. Warto zainteresować się ich produktami i poczytać więcej na stronie http://www.domowykosmetyk.pl/. My dzisiaj będziemy chcieli omówić dokładniej intensywnie nawilżający krem do rąk. Siadajcie wygodnie i zaczynamy.5-3762735

Szczerze mówiąc to nasz pierwszy kontakt z produktami firmy Domowy Kosmetyk. Zainspirowała nas ich prostota oraz bogaty a jednocześnie skuteczny skład. Produkty tej marki są produktami w pełni naturalnymi i na próżno szukać w nich szkodliwych i chemicznych substancji.

Krem do rąk tej marki, został zaprojektowany w celu zapewnienia intensywnego natłuszczenia skóry, przyśpieszenia jej regeneracji oraz utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia na jak najdłuższy czas. Składniki kremu są bardzo odżywcze, dostarczają wielu cennych witamin oraz kwasów tłuszczowych niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji skóry. Wszystko dzięki wysokiej zawartości cennych olejów kosmetycznych.

1-1233642

Firma jest naszą narodową dumą, o czym świadczy napis “Produkt Polski”. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to nie jedyna polska marka kosmetyczna, którą możemy się szczycić, jednakże Domowy Kosmetyk ma w sobie coś fajnego.

Sama firma szczyci się również faktem, że jej kosmetyki nie były testowane na zwierzętach ani żaden z jego składników nie został pozyskany za szkodą środowiska lub zwierząt, co może być ważną informacją dla wegan.

Dokładny skład produktu został podany na ulotce dołączonej do opakowania. My postaramy się przyjrzeć mu troszkę dokładniej i bliżej abyśmy wszyscy mieli pewność, że jest całkowicie bezpieczny i wartościowy.

2-2094171

Aqua, Persea Gratissima Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglceride, Glycerin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Bisabolol, Niacinamide, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, D-panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Citric Acid, Potassium Sorbate, Gluconolactone, Cymbopogon Flexuosus Oil, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Citral, Geraniol, Linalool, Limonene

Jak widzicie skład produktu nie jest jakoś specjalnie długi, znajduje się tutaj sporo olejów kosmetycznych o długich nazwach. Postaramy się teraz je dokładnie opisać abyście zrozumieli dlaczego zostały dobrane w taki właśnie sposób.

Woda (Aqua) jest najbardziej powszechnym rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji aktywnych.

Olej awokado (Persea gratissima oil) jest cennym i bardzo odżywczym olejem. Zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia. Wygładza skórę. Przyśpiesza regenerację. Dostarcza cennych witamin i odżywia naskórek.

Caprylic/capric triglyceride jest bezpieczną, naturalną substancją zmiękczającą.

Gliceryna (Glyceryne) odpowiada za utrzymanie poziomu nawilżenia. Sama gliceryna jest prostym alkoholem pozyskiwanym z różnych źródeł, naturalnych lub nie, dlatego może być przyczyną powstawania zaskórników, Na szczęście producent nie stosuje gliceryny pozyskiwanej z olejów ropnych a tylko glicerynę naturalną, roślinną, która jest całkowicie bezpieczna. Komadogenna jest tylko ta nie roślinna.

Cetearyl olivate

jest substancją nawilżającą pozyskiwaną z oliwy z oliwek.

X