Witamy ponownie! Zapraszamy serdecznie na kolejne recenzje ciekawych produktów. Dzisiaj będziemy kontynuować recenzję marki Dr Hauschka. Szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie myśleliśmy, że ich kosmetyki będą na tak zaawansowanym poziomie. Tym razem zamiast kremów czy balsamów, będziemy omawiać łagodną solankową pastę do zębów. Siadajcie cierpliwie i zaczynamy 1-7883820

Dawno nie analizowaliśmy tak ciekawej pasty do zębów. Ogólnie pasty z solankami to raczej rzadkość, podobnie jak pasty z węglem aktywnym, które dopiero od pewnego czasu robią furorę na rynku stomatologicznym.

Łagodna pasta do zębów z solanką firmy Dr.Hauschka wykazuje potrójne działanie, które razem tworzy jedną całość. Pozwala na skuteczne czyszczenie zębów, sprawia, że zęby stają się białe i lśniące, chroni przed powstawaniem próchnicy, łagodzi nadwrażliwości i zwalcza choroby dziąseł. Jest past uniwersalną i nadaje się dla całej rodziny.

Pasta jest wolna od szkodliwych składników kosmetycznych i chemicznych. Nie zawiera fluoru, SLS, tenzydów, parabenów, pegów i innych substancji chemicznych, które mogłyby być przyczyną alergii oraz podrażnień. Nie zawiera mentolu!

Do produkcji tej pasty zastosowano wysokiej jakości substancje chemiczne, w dużej części pochodzące prosto z natury takie jak wyciągi i żywice roślinne. Ale czy wszystkie składniki są naturalne? Przekonamy się o tym za chwilę 🙂

2-1326931

Dokładny i całkiem szczegółowy opis produktu został podany przez polskiego dystrybutora z boku opakowania. Niestety oryginalne opisy dostępne są tylko w języku niemieckim, który dla niektórych nie do końca musi być znany.

4-6976488

Szczegółowy i całkiem długi skład produktu dostępny jest również z drugiej strony pudełka. Postaramy się pokrótce go przeanalizować tak abyście mieli pogląd na jego sens i wpływ na nasze zdrowie. 

3-8622414

Sea Water/Maris Aqua, Calcium Carbonate, Water/Aqua, Sorbitol, Glycerin, Sea Salt/Maris Sal, Hydrated Silica, Xanthan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Fragrance/Parfum, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Limonene*, Citral*, Geraniol*, Linalool*, Diatomaceous Earth/Solum Diatomeae, Kaolin, Pistacia Lentiscus (Mastic) Gum, Sphagnum Ssp. Extract, Xanthophyll.

Woda morska lub solanka (Sea Water/Maris Aqua)

pozyskiwana w uzdrowisku znajdującym się w Bad Durrenberg w Niemczech. Dostarcza wielu cennych minerałów, niezbędnych do budowy szkliwa.

Węglan wapnia (Calcium Carbonate) stanowi delikatną substancję ścierającą.

Sorbitol jest substancją wiążącą wodę oraz nawilżającą. Poprawia smak, dlatego stosowana jest w produktach do higieny jamy ustnej.

Sól morska (Sea salt/Maris salt)

dostarcza cennych minerałów i wykazuje właściwości czyszczące.

Wyciąg z chrzęscicy kędzierzawej (Chondrus Crispus Extract) dostarcza cennych witamin w tym witaminy A. Zwiększa objętość oraz nawilża.

Hydrolat oczarowy (Hamamelis Virginiana Water) wykazuje silne działanie łagodzące i antyseptyczne. Łagodzi stany zapalne i likwiduje zaczerwienienia. Działą również przeciwbakteryjnie.

Fragrance/Parfum czyli aromat/substancja zapachowa. Nie wiadomo czy pochodzenia naturalnego czy też nie.

Olejek cytrynowy (Citrus Medica Limonum Peel Oil) pełni rolę naturalnego odświeżacza. Zapewnia świeży i orzeźwiający zapach oraz działa antybakteryjnie. Tak samo jak olejek greipfrutowy (Citrus Grandis Peel Oil, Limonene).

Ziemia okrzemkowa (Diatomaceous Earth/Solum Diatomeae) odpowiada za naturalne właściwości wybielające oraz ścierające. Chroni zęby przed powstawaniem kamienia.

Glinka biała (Kaolin) jest naturalnym wypełniaczem i substancją ścierająca.

Gumożywica pistacjowa (Pistacia Lentiscus Gum) jest naturalną substancją antyseptyczną i łagodzącą.

Ekstrakt z mszaków z gatunku Sphagnum (Sphagnum Ssp. Extract) wykazuje właściwości łagodzące i przeciwzapalne. 

Xanthophyll jest silnym przeciwutleniaczem. Chroni komórki skóry przed przedwczesnym starzeniem się.

Na koniec pozostawiliśmy terpeny takie jak Citral, Geraniol oraz Linalool, które imitują różne przyjemne zapachy, jednakże znajdują się liście potencjalnych alergenów

Skład tego produktu jest całkiem ciekawy, zastosowano tutaj sporo naturalnych surowców mineralnych takich jak ziemia okrzemkowa czy glinka biała. Zastanawia Nas fakt, dlaczego w paście nie zastosowano mentolu, który daje całkiem fajne odświeżenie. Skład pasty jest bardzo dobry i nie możemy się do niczego przyczepić.

5-2490020

Jeśli chodzi o wrażenia funkcjonalne to cała pasta zamknięta została w standardowej, plastikowej tubce o pojemności 75 ml. Została standardowo zabezpieczona przed kontaktem z powietrzem i czynnikami zewnętrznymi przy użyciu sreberka. 

Pasta posiada standardową pojemność, jest dość gęsta, aplikuje się jej bardzo mało, jest bardzo wydajna, dlatego wystarczy Nam na długi czas użytkowania. Dodatkowo pasta delikatnie się pieni i pozwala na dokładne domycie całej jamy ustnej.

Jak to bywa w przypadku naturalnych past, pasta nie daje tak mocnego odświeżenia, jest bardziej cytrusowa niż miętowa, dlatego, że nie zastosowano tutaj ani mięty ani mentolu. Nie każdemu może on odpowiadać. 

6-5779005

Jeśli chodzi o cenę tej pasty to wynosi ona dokładnie 18 złotych w sklepie producenta za tubkę o pojemności 75 ml. Cena jest jak najbardziej do przyjęcia i nie powinna stanowić dla nikogo problemu. 

Produkt dostępny w sklepie producenta Dr.Hauschka tutaj:

>> Łagodna pasta do zębów z solanką 

X