Olej herbaciany jest znanym olejem stosowanym w kosmetyce i cenionym za swoje lecznicze właściwości. Tym razem w Nasze ręce wpadł olej herbaciany ze sklepu EkoRytm i chcieliśmy podzielić się z Wami Naszą opinią o tym produkcie.1-4701982

Olej z drzewa herbacianego pozyskiwany jest z liści drzewa występującego w Australii. Na pierwszy rzut nazwa kojarzy nam się z herbatą, ale nie jest z nią jednak związana. Nazwa została nadana przez Kapitana Cooka, który na wzór Aborygenów używał jego liści do parzenia napoju zastępującego herbatę.

W jaki sposób jest pozyskiwany? Pozyskiwany jest w procesie destylacji z para wodną świeżych liści i gałązek drzewa herbacianego. Oleju z drzewa herbacianego nie należy stosować doustnie.

Prezentowany produkt jest 100% czystym olejem z drzewa herbacianego bez żadnych domieszek. Co świadczy o naprawdę dobrej jakości tego produktu oraz stężeniu odpowiednim do stosowania zewnętrznego np. przy leczeniu grzybic.

2-4621167

Olej z drzewa herbacianego od wieków używany był przez mieszkańców Australii. Ma bardzo szerokie spektrum działania. Dobrze wnika w skórę przy czym nie powoduje uszkodzenia tkanki. Posiada właściwości znieczulające i uśmierzające w przypadku ran, oparzeń i owrzodzeń. Skuteczny w przypadku łojotoku, łupieżu, łuszczycy, trądziku, grzybic, paradontozy, infekcji jamy ustnej, itp. Przyspiesza gojenie opryszczki. Nadaje się do inhalacji przy katarze i zapaleniu górnych dróg oddechowych.

Zawiera ponad 90 związków o potężnym działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym i wirusobójczym.

Przeznaczenie:

Stosować jako łagodny środek antyseptyczny na niewielkie skaleczenia, oparzenia, otarcia, ukąszenia, stłuczenia, użądlenia oraz do inhalacji przy katarze i infekcjach dróg oddechowych.

Sposób użycia:

Pryszcze, trądzik – przemywać trzy razy dziennie roztworem zawierającym 7 ml olejku i 1/2 szklanki wody.

Drobne oparzenia, rany i skaleczenia – spłukać oparzone lub zranione miejsce zimną wodą, po czym posmarować olejkiem.

Kaszel i katar – stosować inhalację wkraplając 2-3 krople olejku do gotującej się wody. Nacierać klatę piersiową mieszaniną 5 kropli olejku i łyżeczki wody. Do lampki aromatycznej nalać 15-20 kropli olejku, zapalić i pozostawić.

Bóle gardła – roztworem olejku 5-10 kropli na szklankę wody płukać gardło rano i wieczorem.

Ukąszenia owadów – miejsce ukąszenia należy smarować olejkiem aż do ustąpienia obrzęku lub świądu.

Kleszcze – należy posmarować miejsce, gdzie wniknął kleszcz olejkiem, odczekać kilka minut, a następnie usunąć go ostrożnie ze skóry.

Stany zapalne dziąseł – chore miejsce posmarować olejkiem. Można również płukać jamę ustną roztworem olejku 5-10 kropli na 0,5 szklanki wody.

Opryszczka wargowa – posmarować bezpośrednio olejkiem. Powtórzyć 2-3 krotnie w ciągu dnia.

Grzybica stóp i paznokci – dokładnie umyć, wymoczyć i wysuszyć stopy. 2-3 razy dziennie wcierać olejek bezpośrednio w skórę objętą zmianami grzybiczymi.

Infekcja paznokci – posmarować paznokcie olejkiem, po czym wcierać go przez kilka sekund 2 razy dziennie.

Pranie pieluszek – dodać jedną nakrętkę do pralki do płukania (na 5 l wody)

3-4129674

Olej zamknięty jest eleganckiej, szklanej i ciemnej butelce, która chroni go przed działaniem promieni słonecznych. Pozwala to na zachowanie swoich pierwotnych właściwości leczniczych. W tym przypadku dostępny jest w butelce o pojemności 50 ml.

4-7438645

Preparat posiada lotną konsystencję, szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy w miejscu aplikowania na skórze. Jeśli chodzi o zapach pachnie bardzo intensywnie, drażniąco i ziołowo. Zapach jest znośny, lecz nie każdy będzie go tolerował. Ten charakterystyczny aromat wykorzystywany jest również do inhalacji.

Właściwości i zastosowanie olejku z drzewa herbacianego: 

olejek-2831176

Nasza opinia o tym produkcie jest pozytywna. Stosujemy go od dłuższego czasu w miejscowym leczeniu zmian chorobowych na skórze i paznokciach. Efekt kuracji widoczny jest dopiero po pewnym czasie. 

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X