No cóż… co tu dużo mówić. Witamy na pokładzie zdrowych recenzji ZdrowoNaturalnie! Tym razem zajmiemy się omawianiem i testowaniem soli do kąpieli ciechocińskiej, panwiowej o zapachu YLANG-YLANG  oraz o zapachu róży firmy ELKO. Firma znana jest z produkcji wysokiej jakości, ręcznie robionych mydeł naturalnych. Oprócz tego w swojej ofercie posiada kilka rodzajów soli do kąpieli opartych na bazie soli ciechocińskiej, która powstaje w wyniku zagęszczania solanki z tężni solnej w Ciechocinku. p1120001-7637533
Sole do kąpieli zamknięte zostały w wygodne, foliowe opakowanie o pojemności około 250 gram. Jak można łatwo zauważyć sole są bardzo drobne, podobnie jak w przypadku soli uzdrowiskowej Zabłockiej z Dębowca. Nie jest to sól gruboziarnista, rozdrabniana, a woda solankowa, która została odparowana z tężni solnej. W tej recenzji omówione zostaną dwie wybrane przez nas sole.

Sól do kąpieli ciechocińskiej, panwiowej o zapachu YLANG-YLANG

Piękny, jasno błękitny kolor został nadany poprzez zastosowanie naturalnego barwnika. Ale jakiego? Producent nigdzie tego nie napisał 🙂 Skoro naturalny to na pewno nie znajduje się na liście niebezpiecznych i powszechnie nie lubianych barwników z “E” na początku symbolu. Lubią one wywoływać różne nie przyjemne reakcje alergiczne. Możemy tutaj spekulować, że barwnik pozyskany został z jagód bądź z kwiatów. Ale może kiedyś się tego dowiemy 🙂

1-4446999

Natomiast jeśli chodzi o piękny zapach to zastosowano tutaj naturalne olejki eteryczne o zapachu ylang-ylang. To jest dla nas kolejna niespodzianka, bo czym właściwie jest ylang-ylang, który pachnie jak guma balonowa? Okazuje się, że jest to mało znana roślina występująca w Malezji zwana jagodnik wonny. Sam olejek eteryczny stosowany jest w aromatoterapii. Ma on właściwości antystatyczne, przeciwdepresyjne, rozluźniające. Jest silnym afrodyzjakiem, wzmacnia układ nerwowy oraz przyśpiesza przesyłanie impulsów nerwowych. Poprawia humor oraz wpływa pozytywnie na samopoczucie. Brzmi ciekawie i już po kilka zastosowania tej soli, mogłem się zrelaksować, wypocząć w wannie. Działa podobnie jak żeń-szeń, który również silnie pobudza. Sam olejek eteryczny z ylang-ylang pełni jeszcze jedną ważną rolę w leczeniu chorób skórnych. Mianowicie pozwala na hamowanie łojotoków i nadmiernego wytwarzania łoju w skórze. Polega ona również na nadprodukcji sebum, które przyczynia się do powstawania stanów zapalnych na skórze.

Sól do kąpieli  ciechocińskiej, panwiowej o zapachu róży 

p1120013-5839332Sól przepięknie pachnie różą

. Nie jest to zapach chemiczny, ale naturalny tak, jakby wąchało się prawdziwą różę. To wszystko dzięki obecnemu w soli olejku różanym. Sól delikatnie zabarwia wodę na czerwony kolor. Sól tak, jak poprzednia jest drobno zmielona i jest bogata w: jod, magnez, wapń oraz zawiera olejek różany.

Olejek różany jest popularny w kosmetyce oraz aromatoterapii. Jest jednym z najbardziej ekskluzywnych olejków. Wykazuje działanie łagodzące i przeciwzapalne. Łagodzi wszelkie oparzenia w tym te powstałe na skutek szkodliwego promieniowania UVA czy UVC. Jest również silnym afrodyzjakiem, który wpływa na zakochanych 🙂 W kosmetyce wykazuje silne właściwości wygładzające, sprawia, że skóra staje się gładka i elastyczna. 

Natomiast jaka jest rola samej soli ciechocińskiej? Mianowicie jest ona bogactwem bardzo cennych minerałów takich jak wapń, magnez czy jod, które są pierwiastkami niezbędnymi do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz skóry. Wchłaniają się z kąpielą bardzo skutecznie właśnie poprzez pory skórne. Natomiast czy zdajecie sobie sprawę jak potężne znaczenie dla Naszego organizmu one mają? 

Sam jod, który w ostatnich latach był bardzo mocno lekceważony przez lekarzy, który w naturze występuje w formie organicznej oraz nieorganicznej, jest pierwiastkiem niezwykle cennym i Nam potrzebnym. To temat na jedną dużą książkę, ale postaram się tutaj omówić jego znaczenie pokrótce.

Mianowicie jod jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania nie tylko tarczycy ale i piersi, jajników oraz prostaty. Lekarze boją się jodu… dlatego ustalona przez nich dawka jest dawką nie wystarczającą. Jod jest jedyną organiczną substancją która nie jest toksyczna. Pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu z metali ciężkich w tym ołowiu, glinu czy rtęci, która jest bardzo powszechna w żywności i środowisku. Niedobór tego pierwiastka zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na raka tarczycy lub innych organów takich jak piersi u kobiet. Jod jest obecny praktycznie we wszystkich komórkach Naszego organizmu. Jod jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni przed działaniem wolnych rodników. Dodatkowo pobudza pracę układu odpornościowego. Nie będziemy tutaj dalej wchodzić tutaj w tą tematykę bo jest ona na prawdę obszerna, a zainteresowanym proponuję i serdecznie zachęcam zapoznanie się z książką Jerzego Zięby “Ukryte Terapie” 🙂

3-5106026

Obie sole  mogą być stosowane w przypadku każdego typu skóry, a szczególnie nadają się dla skóry normalnej oraz z tendencją do przesuszania się. Oczywiście jeśli ktoś z Was zauważy, że po kąpieli powstają dziwne stany zapalne, to może oznaczać alergię. Natomiast szczerze mówiąc nie znajdują się tutaj żadne szkodliwe substancje chemiczne.

Produkty firmy elko dostępne są na ALLEGRO bądź w sklepach ze zdrową żywnością tutaj >> sklep internetowy ELKO 

X