Cześć kochani! Zapraszamy na kolejna recenzje dobrej jakości kosmetyków naturalnych. Tym razem chcemy powrócić do tematu mydeł a omówimy sobie mydło peelingujące anty agining z melisą, produkowane przez chorwacką firmę KucaMagicneTrave. Dystrybutorem tych produktów jest firma EnergyFamily.pl. Zobaczcie jak wypadło w naszych testach.
1-6858884

Co w ogóle wiecie na temat firmy KucaMagicneTrave? Nazwa marki jest bardzo oryginalna bo oznacza “dom cudownej melisy”. Właściciele chyba pokochali tą roślinę i właśnie na niej oraz jej cennych właściwościach, oparli swoje kosmetyki.

Mudełko peelingujące zaprojektowane zostało z myślą o osobach, które lubią połączenia. Zapewnia ono ochronę przed przedwczesnym starzeniem się skóry, dodatkowo skutecznie złuszcza naskórek i sprawia, że skórą staje się delikatna i gładka.

Warstwa peelingująca mydła, która znajduje się głównie z jednej strony kostki, została stworzona z drobniutkich pestek winogron. Same pestki, oprócz tego, że delikatnie zcierają naskórek, pobudzają mikro krążenie to zawierają ogromne ilości flawanoidów, które skutecznie chronią przed wolnymi rodnikami.

2-4313291

Mydełko posiada bardzo prosty i przejrzysty skład, który pozbawiony został niepotrzebnych substancji chemicznych w tym tych szkodliwych, których nie lubimy. Skład jest prosty i spełnia swoją rolę. Znajdziemy go z tyłu kostki.

3-5373436

Skład INCI produktu dostępny jest również na stronie producenta a prezentuje się następująco:

SODIUM PALMITATE, SODIUM COCOATE, GLYCERIN, SUCROSE, SORBITOL, AQUA, COCO-GLUCOSIDE, VITIS VINIFERA SEED, CYMBOPOGON NARDUS OIL, CITRAL*, CI 77891.

Woda (Aqua) jako naturalny i najbardziej powszechny rozpuszczalnik oraz nośnik substancji czynnych.

SODIUM PALMITATE, SODIUM COCOATE to delikatne i łagodne substancje myjące i nawilżające. Pomaga usuwać brud z powierzchni skóry.

Gliceryna która doskonale pielęgnuje i nawilża.

Cukier trzcinowy (Surcose) wykazuje silne działanie odkażające, rozjaśnia skórę.

COCO-GLUCOSIDE

jest naturalną substancją pianotwórczą, pochodzenia roślinnego.

VITIS VINIFERA SEED czyli nasiona z winogron, które pełnią rolę peelingującą. Scierają stary naskórek i wygładzają skórę. Dodatkowo dostarczają flawonoidów, które są silnymi przeciwutleniaczami.

CYMBOPOGON NARDUS OIL czyli olejek z palczatki szczelnej. Naturalna substancja aromatyczne, nadaje mydłu przyjemny zapach.

CITRAL jako naturalny składnik olejków eterycznych.

Dwutlenek tytanu (CI 77891) jest substancją dopuszczoną do stosowana w kosmetykach naturalnych. Pełni tutaj rolę bezpiecznego barwnika.

Skład w naszych oczach wypadł całkiem dobrze. Nie znajdziemy tutaj zbyt wielu składników, Oczywiście jak w każdym mydle, baza mydlana, dodatkowo delikatne substancje myjące oraz pianotwórcze. Poprzez materiał scierny. Wszystko jest okej.

4-4644060

Kostka mydła zapakowana została dodatkowo w ciekawy papier, zamiast zwyczajnej folii. To mydło pakowane oraz wytwarzane jest ręcznie w małym gospodarstwie domowym na Chorwacji. Posiada bardzo ciemny kolor oraz widoczne drobinki pestek do peelingowania. Warstwa peleingująca znajduje się z jednej strony mydła.

5-9206434

Mydełko delikatnie się pieni, ponieważ producent nie zastosował tutaj gwałtownych substancji pianotwórczych oraz siarczanów, których nie lubimy bo nie są ani zdrowe ani dobre. Pozwala na wygodne domycie całego ciała oraz pozostawia skórę mocno wygładzoną. 

Zapach mydełka jest mocno ziołowy, trudno stwierdzić czym faktycznie pachnie, ale ze składu wynika, że to olejek palczatkowy. Jest delikatny i nie drażni nosa.

Kostka posiada standardową wagę, która wynosi 100 g. Taka pojemność jest całkowicie zwyczajna i wystarczy na długo, tym bardziej, że mydełko zmydla się bardzo powoli w porównaniu do mydeł olejowych.

6-4559442

Koszt takiego mydełka w sklepie dystrybutora EnergyFamily.pl wynosi dokładnie 25 złotych. Czy to dużo czy mało, na to pytanie niech każdy z Was odpowie sobie sam. Naszym zdaniem mydło ma w sobie coś ciekawego, jednakże cena mogła by być spokojnie niższa.  Produkt dostępny w sklepie dystrybutora.

>>> Mydło peelingujące AntiAge z melisą 

X