Cześć! Zapraszamy serdecznie na kolejną recenzję produktów. Tym razem będzie dotyczyć ona jednego z preparatów medycznych dystrybuowanych przez firmę K&K Herbal a mianowicie Entersogel a produkowanym w Czechach. Produkt od dawna dostępny jest na polskim rynku natomiast my osobiście nigdy wcześniej nie stosowaliśmy i nie stosujemy tego typu preparatów. Osobiście mamy mieszane uczucia odnośnie tego typu produktów ale przekonajmy się sami czy słusznie.p1110813-7068871
Enterosgel

jest wyrobem medycznym powstałym w celu detoksykacji organizmu na poziomie układu pokarmowo-jelitowego. Wiąże toksyny, bakterie, patogeny, metale ciężkie oraz alergeny, które się w nim znajdują i pomaga skutecznie wydalić je z organizmu. Dodatkowo pomaga w zatruciach pokarmowych w tym zatruciach alkoholowych oraz leczeniu kaca.

Historia tego produktu jest bardzo bogata. Pierwszy raz preparat zastosowany został podczas wojny przez rosyjski wojsko. Później został używany jako remedium na zatrucia po wybuchu elektrowni w Czarnobylu. Cała receptura jest ściśle tajna i opatentowana. Nie ma zamienników tego preparatu.

Wszystko fajnie ale należy tutaj wspomnieć również o mocy detoksykacyjnej niektórych ziół lub minerałów takich jak jod. Natura podarowała Nam tak dużą ilość związków wykazujących potężne właściwości medyczne, że należy zadać sobie pytanie czy warto korzystać ze środków chemicznych farmakologicznych? Sam jod pozwala również na skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn i metali ciężkich takich jak rtęć, ołów czy glin praktycznie bez żadnych skutków ubocznych. Dodatkowo sam jod wspomaga pracę ważnych organów takich jak tarczyca, jajniki czy prostata. Chroni przed nowotworami, które mogą powstać w wyniku jego niedoborów w tam na raka piersi u kobiet. Jod przyczynia się apoptazy komórek, które mogą być przyczyną powstawania chorób nowotworowych. Zainteresowanych odsyłam do książki Jerzego Zięby “Ukryte terapie” rozdział o jodzie.

Preparat rzekomo działa jak inteligenta gąbka, która selektywnie wciąga wszelkie szkodliwe substancje, aby po 12 godzinach od spożycia zawiesiny, wydalić je z organizmu. Sam preparat nie magazynuje się w organizmie i jest wydalany w całości. Czy jest tak naprawdę? Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić w warunkach domowych.

Cała formuła ENTEROSGEL opiera się na bazie krzemu organicznego. Krzem jest bardzo istotnym minerałem pozwalającym na skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn. Dodatkowo jest on silnie regenerujący i wspomaga gojenie błon śluzowych.

Rola samego krzemu

w naszym organizmie jest bardzo istotna. Jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu, Jego niedobory mogą być przyczyną wielu poważnych chorób takich jak cukrzyca, reumatyzm, zwyrodnienie stawów, miażdżyca, artretyzm czy choroby skórne.  Krzem posiada kluczową rolę w syntezie włókien kolagenowych oraz elastyny dlatego pełni rolę w budowie oraz wzmacnianiu kości. Krzem chroni również Nasze aorty przed gromadzeniem tkanki miażdżycowej, pozwala zachować odpowiednią elastyczność naczyń krwionośnych.

Tematyka znaczenia krzemu jest bardzo obszerna dlatego nie będziemy się już więcej o Nim rozpisywać. Zainteresowani mogą dalej zagłębiać ten temat.

Dodatkowo jak deklaruje sprzedawca, preparat wspomaga odbudowę mikroflory jelitowej zawierającej dobroczynne bakterie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowo-wydalniczego. Uniemożliwia namnażanie się niebezpiecznych patogenów, grzybów czy pasożytów w tym gronkowca złocistego, który jest przyczyną wielu poważnych chorób.


Zatrzymajmy się tutaj na chwilę, to, że ENTEROGEL wspomaga odbudowę mikroflory jelitowej i nie niszczy jej to duży plus ale my również sami możemy o to zadbać stosując naturalne probiotyki bogate w bakterie kwasu mlekowego takie jak woda po ogórkach kiszonych, kiszona kapusta lub jogurty, kefiry bogate w bogate kultury bakterii. 

ENTERSGEL sprawdza się w leczeniu oraz profilaktycę bardzo powszechnych chorób takich jak np:

1. Zwalcza zatrucia organizmu

2. Wykazuje działanie przeciw biegunkowe

3. Łagodzi niestrawność

4. Likwiduje zatrucia alkoholowe

5. Wzmacnia i odbudowuje florę bakteryjną

6 Chroni błony śluzowe

7. Łagodzi stany alergiczne

p1110808-9777930

Jeśli chodzi o skład preparatu to producent podaje tutaj dwa składniki, a są to Polihydrat polimetylosiloksanu (hydrożel kwasu metylokrzemowego) – 70 %, woda oczyszczona – 30 %. Tak więc za dużo substancji chemicznych się w nim nie znajduje. To dobrze, bo im mniej chemii tym lepiej. Lubimy osobiście proste składy, które nie wykazują skutków ubocznych. Jest on produktem w pełni organicznym a nie chemicznym!

Preparat jest wolny od konserwantów, aromatów smakowych czy sztucznych barwników. Nie zawiera również cukru, glutenu, słodzików, tłuszczy i laktozy. To dobra informacja w przypadku osób uczulonych na niektóre alergie pokarmowe.

p1110815-3720078

Jeśli chodzi o pojemność to zawiesina zamknięta została w plastikowej tubce o pojemności 225 g czyli całkiem sporo. Taka pojemność wystarcza na dość długi okres użytkowania. 

Zaleca się zażywanie wyrobu medycznego Enterosgel® wraz z pojawieniem się pierwszych objawów choroby. Wyrób medyczny Enterosgel należy zażywać doustnie 1–2 godzin przed lub po posiłku. W trakcie zażywania tego produktu zaleca się wypicie odpowiedniej ilości wody lub rozcieńczenie dawki wyrobu medycznego w połowie szklanki wody przed jego zażyciem.

Nalezy również pamiętać, że ENTEROSGEL jest preparatem medycznym i nie powinien być stosowany na własną rękę. Proponujemy skonsultować to ze swoim lekarzem gdyż złe stosowanie leków może doprowadzić do poważnych skutków ubocznych.Produktu nie należy stosować u pacjentów z niedrożnością (atonią) jelitową!

Jeśli chodzi o cenę produktu to wynosi ona ponad 50 złotych za jedną tubkę produktu. Mówimy tutaj o produkcie oryginalnym, gdyż zamienniki mogą sprawować się gorzej. Preparat nie należy do tanich ale wydaje Nam się, że warto się Nim zainteresować.

ENTERGEL jest produktem bardzo ciekawym, który może Was zainteresować. Posiada bardzo użyteczne właściwości medyczne i profilaktyczne, natomiast należy pamiętać, że nie jest on zabawką. Nie polecamy stosowania ENTEROGEL na własną rękę, gdyż może doprowadzić do tragedii. Skład produktu jest dobry i nie zbyt skomplikowany mimo, iż podobne właściwości możemy uzyskać stosując preparaty naturalne i suplementację. Produkt wypadł całkiem dobrze.

X