Wszyscy kochają aloes i doceniają jego potężne właściwości pielęgnujące. Ciekawą firmą oferującą kosmetyki na bazie aloesu jest firma Equilibra Firma ma ta ma wiele pozytywnych opinii wśród blogerek, stąd sama na własnej skórze postanowiłam je wypróbować. Na pierwszy ogień poszedł aloesowy dezodorant w kulcesony-dsc-489

Zapewnienia producenta:

Dezodorant i antyperspirant z „inteligentną” cząsteczką, naturalnego pochodzenia, która uaktywnia się podczas wydzielania potu i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Wysoka zawartość (30%) czystego niepasteryzowanego żelu aloesowego koi i nawilża skórę pod pachami.

sony-dsc-490

Equilibra 

To marka z 25-letnią tradycją. Od czterech lat istnieje na rynku polskim. Mark Equilibra wyróżnia na rynku polskim zbawienny i leczniczy aloes. Ta roślina pozyskiwana jest poprzez ręczny proces ekstarktowania liści na zimno, kolejno następuję mechaniczne upłynnienie i stabilizacja wewnętrznej tkanki liści, dzięki czemu w pełni zachowuje swoje dobroczynne właściwości. Kosmetyki zawierają, w zależności od kosmetyku 20-98% czystego aloesu.

Wrażenia

Zapach antyperspirantu jest delikatny i przyjemny. Niestety, przy letnim żarze lejącym się z nieba lubi mieszać się z potem. Po nałożeniu go rano pod pachy działa, ale im bliżej popołudnia tym gorzej. Niestety, nie chroni on przed potem. Osoby z nadmierną potliwością byłyby z niego nie zadowolone. Ja osobiście potrzebuję większej ochrony. Szkoda, bo żywiłam wobec niego nadzieję. Lepiej się u mnie sprawdzają dezodoranty w kremie. Jego plusem jest brak pozostawiania białych śladów na ubraniach oraz wysuszania skóry pod pachami.

Skład

Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice, Potassium Alum, Polysorbate- 20 Glycerin, Hydroxyethylcellulose,Parfum (Fragrance), Ethylhexylglycerin, Sodium Dehydroacetate.

Aqua (Water) – woda

Aloe Barbadensis Leaf Juice – sok z aloesu, posiada działanie regenerujące, oraz łagodzące

Potassium Alum – ałun, Ma on właściwości antyseptyczne, więc jest stosowany jako środek ograniczający przykry zapach potu, składnik kontrowersyjny, 

Polysorbate- 20 Glycerin –  W kosmetykach pełnią rolę emulgatora i antyseptyku, uważany za szkodliwy,

Hydroxyethylcellulose – zwiększa lepkość preparatu

Parfum (Fragrance) – kompozycja zapachowa

Ethylhexylglycerin –  słaby środek konserwujący, może podrażniać oczy i inne narządy

Sodium Dehydroacetate – jest bezpiecznym konserwantem, który chronie preparat kosmetyczny przed rozwojem mikroorganizmów. Wykazuje silne działanie antybakteryjne. Nie alergizuje.

Niestety, to nie jest w 100 % naturalny dezodorant w kulce. Dodatek aloesu w składzie naturalnym go nie czyni. Skusiłam się jeszcze na kilka innych kosmetyków tej marki, zobaczymy czy one wypadną lepiej 🙂

Cena: 18,99 zł

Aloesowy antyperspirant w kulce

>>Dostępny w sklepie Equilibra

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X