Natura obdarzyła nas bogactwem roślin i ziół, więc żal byłoby nie skorzystać z dobrodziejstwa lipy. Z kwiatów lipy można wykonać hydrolat lipowy o wszechstronnym zastosowaniu. Taki właśnie kosmetyk znajdziecie w sklepie Essent.
p1200573-4128898
W jaki sposób powstał hydrolat lipowy?

Hydrolat, a dokładniej organiczny destylat pozyskany został z kwiatów Tilia Cordata (lipy drobnolistnej) w procesie destylacji parą wodną.

Żeby dokładniej to sprecyzować to hydrolat powstaje jako produkt uboczny podczas produkcji olejków eterycznych w procesie destylacji. Każdy hydrolant  posiada inne właściwości. Wszystko to zależy z jakiego olejku został pozyskany. Uprzedzam w domowych warunkach jest to proces trudny do wykonania, wcale nie prosty.

Hydrolat lipowy marki Essent  zamknięty został w ciemnej butelce zakręcanej na zakrętkę. Kolor tego hydrolatu jest bezbarwny. Posiada delikatny, miły zapach. 

Jest to idealny produkt dedykowany skórze suchej, wrażliwej oraz naczyńkowej. Co ważne kosmetyk posiada certfikat ECOCERT wydany przez instytucje certfikujące kosmetyki naturalne. p1200574-4787514

Jak go stosować?

Kosmetyk ten można stosować zarówno bezpośrednio na twarz, jak i używać do pielęgnacji włosów. Stosowany na włosy nadaje im połysk i elastyczność. Jest tak delikatny, że można stosować go bezpośrednio na twarz, a nawet przemywać nim okolice oczu. Można go również dodać do odżywki, a także wzbogacić swój ulubiony kosmetyk o kilka kropli hydrolatu. p1200575-3487764

Moja wrażenia

Tak, jak zapewnia producent hydrolat jest delikatny dla naszych oczu. Świetnie niweluje podrażnienia i zaczerwienienia na skórze. Idealny dla delikatnej i wrażliwej skóry. Dobrze sprawdza się jako tonik oraz jako odżywka do włosów. Dodany do odżywki do włosów nadaje włosom blask i jedwabistą miękkość. Nie myślałam, że hydrolat lipowy może mieć tak dobroczynne zastosowanie.

Kosmetyk jest w przystępnej cenie: 11,90 zł

Hydrolat lipowy 

>>Dostępny w sklepie Essent

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X