Witajcie ponownie! Fajnie, że po raz kolejny przyszliście do Nas po dawkę kolejnych informacji. Dzisiaj chcemy powiedzieć Wam troszkę na temat prawdziwego masła kakaowego marki ESENT.PL. Samo masło jest Wam na pewno doskonale znane, jest składnikiem wielu dobrych kosmetyków. My wykorzystaliśmy go również do produkcji mydła. 
1-7012589

Kakao znane i lubiane jest chyba praktycznie przez wszystkich. Ja osobiście kocham kakao i czekoladę mimo, że należy ono do najbardziej powszechnych i ekspansywnych alergenów. Natomiast opisywany tutaj produkt nie nadaje się do spożycia a jedynie użytku zewnętrznego czyli kosmetyki. Mowa tutaj o maśle kakaowym, które czasami stosowane jest do produkcji wysokiej jakości kosmetyków naturalnych. Masło kakaowe pozyskiwane jest z kakaowca, jest tłuszczem, który nadaje się idealnie do codziennej pielęgnacji skóry oraz ciała.

Jest produktem ratunkowym dla skóry wrażliwej, delikatnej, wymagającej nawilżenia i pielęgnacji. Przychodzi z pomocą skórze przedwcześnie starzejącej się oraz marszczącej.Sprawdzi się doskonale w przypadku skóry pękającej ,słabej, wymagającej wzmocnienia oraz uelastycznienia. Fajny jest również fakt, że może być stosowane przed i po opalaniu, nadaje ładnego kolorytu i chroni przed oparzeniami słonecznymi.

2-8103731

Masło bogów o bardzo szerokim zastosowaniu kosmetycznym oraz ciekawych właściwościach. Jest lubiane przez producentów kosmetyków i mydeł, ze względu na to co Nam oferuje.

Jest bardzo odżywcze. Dostarcza szeregu pierwiastków, tłuszczy oraz witamin, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania skóry oraz jej budowy i struktury.

Masło kakaowe wykazuje silne właściwości pielęgnacyjne. Chroni skórę suchą i zniszczoną. Wzmacnia nawilżenie i zapobiega przed uciekaniem wody z jej komórek. Wpływa na regenerację zniszczonego naskórka. Wspomaga gojenie nawet najmniejszych ran.

Struktura masła kakaowego jest zbliżona do tłuszczu znajdującego się na ludzkim naskórku dlatego zgadza się doskonale i nie powoduje żadnych uczuleń. Może być stosowane również w przypadku dzieci i alergików.

Wpływa pozytywnie na leczenie i łagodzenie zmian skórnych, sprawdza się dobrze w leczeniu skóry z tendencją do łuszczenia się i skóry atopowej.

Chroni również przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych w tym mrozu i wiatru. Sprawdzi się doskonale w roli maści ochronnej w bardzo zimne dnia.

Ojjj…. zobaczcie jakie ono jest piękne, jakie złociste kawałki posiada. Masło sprzedawane jest w jednolitej i mocno zbitej bryle. Wcześniejsze masła kakaowe które testowaliśmy były rozdrobnione lub przetopione na krążki, jednak każda dodatkowa forma rafinacji nie jest wskazana. 

3-9753464

Masło kakaowe jest ciekawym produktem pochodzącym prosto z natury, Osobiście nie wyobrażamy sobie aby używać go bezpośrednio w formie nie przetworzonej, jednakże można to zrobić. Osobiście pierwszy raz spotykamy się fizycznie z tym produktem ale w przeszłości wiele dobrych kosmetyków zawiera w swoim składzie właśnie to masło.

Dobre masło kakaowe topi się w kontakcie ze skórą, ale nie pozostawia na niej tłustego filmu. Czy tak jest w przypadku tego masło? Tak to prawda ale trochę to trwa 🙂

Zamknięte zostało w eleganckim pudełku o wadze 200 g. Taka ilość masła jest bardzo duża i wystarczy Wam na długi czas. Jest mocno zbita i trudno się go nabiera. Warto podgrzać delikatnie przed stosowaniem lub trzymać w ciepłym miejscu.

Dokładny koszt produktu w sklepie producenta ESENT.PL wynosi 20 złotych. Naszym zdaniem nie jest drogie, tym bardziej, że jest produktem naturalnym i nierafinowanym. Warto się nim zainteresować! Znajdziecie go tutaj:

>>> Masło kakaowe 100% naturalne 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X