Kategorie
Polecane produkty

ESENT.PL – Masło Monoi 100% – MONOI de Tahiti

Witajcie ponownie! Serdecznie zapraszamy na kolejne recenzje dobrych kosmetyków i produktów kosmetycznych. Tym razem chcemy opisać dla Was coś specjalnego, mianowicie masło moni marki ESENT.pl. Czym jest monoi i dlaczego warto się nim zainteresować przeczytacie w dzisiejszej recenzji.

p1200582-2832899

Osobiście kochamy wszelkie masła kosmetyczne, tym bardziej jeśli nasza skóra wymaga ciągłego nawilżenia oraz odżywienia, skutecznej odbudowy oraz regeneracji. Masło monoi jest produktem, który sprawia, że nasza skóra staje się jedwabista i gładka, intensywnie wnika w głąb skóry, dogłębnie nawilża i pomaga zatrzymać wodę na dłużej. Dodatkowo jest skutecznym przeciwutleniaczem, chroniącym przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, przyczyniających się do przedwczesnego starzenia skóry.

Dodatkowo masło monoi wykazuje właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, pomaga łagodzić podrażnienia i zaczerwienienia skórne. Sprawdzi się również doskonale jako środek kojący i łagodzący poparzenia słoneczne po długotrwałej ekspozycji na słońce.

W składzie masła monoi

znajdziecie wyciąg z kwiatów monoi macerowany przy użyciu oleju kokosowego. W ten sposób przygotowuje się go od lat. p1200585-9121616

Czym właściwie jest MONOI?

Kwiaty gardenii tahitańskiej macerowane są w oleju kokosowym w okresie minimum dwóch tygodni. Wyciąg olejowy pozwala na skuteczne pozyskanie składników aktywnych w tym substancji czynnych i odżywczych, niezbędnych do utrzymania prawidłowej kondycji oraz zdrowia naszej skóry.

Sam kwiat gardenii nie jest rośliną oleistą, dlatego nazwa masło monoi jest tutaj lekko przesadzona, gdyż nie jesteśmy w stanie pozyskać z tego kwiatu żadnego oleju, jednak dzięki sporej obecności oleju kokosowego można go tak nazwać 

Sam olej monoii cieszy się ogromną popularnością i jest produktem tradycyjnym pozyskiwanym na Tahiti oraz okolicznych wyspach. Wytwarzany w sposób ręczny oraz przy użyciu ściśle określonej receptury przez ludy Polinezji. 

Dodatkowo nazwa „monoi” posiada w sobie ukryty sens. Słowo „monoi” w języku tahitańskim oznacza „perfumowany olej”, dlatego produkt ten jest połączeniem surowca pielęgnacyjnego oraz aromatycznego, zapewniającego piękny zapach.

p1200587-4985789

Jakie właściwości nam oferuje?

Skupmy się teraz na faktycznych właściwościach oleju monoi, ponieważ właściwości oleju kokosowego zapewne już wszyscy znacie. Co oferuje nam olej monoi, czy faktycznie warto się nim zainteresować? Jak się okazuje, wykazuje szereg dobroczynnych właściwości kosmetycznych.

1. Dogłębnie wnika w skórę i posiada skuteczne właściwości nawilżające.

2. Wygładza skórę i sprawia, że staje się jedwabiście gładka.

3. Sam olej monoi, jest dobrze tolerowany przez skórę, nie przyczynia się do powstawania alergii czy podrażnień.

4. Tworzy na skórze delikatną warstwę okluzyjną, chroniącą przed działaniem czynników zewnętrznych. Jest przeciwutleniaczem.

5. Wykazuje skuteczne właściwości przeciwzapalne, łagodzące i kojące. Zwalcza zaczerwienienia oraz podrażnienia skórne.

6. Jest przyjacielem włosów, chroni i wzmacnia końcówki włosa. Zapobiega rozdwajaniu się. Skutecznie odżywia i odbudowuje. 

Jak sami widzicie, zalet oleju monoi jest całkiem dużo, powinny skorzystać z niego osoby, które poszukują skutecznego środka nawilżającego dla swojej skóry oraz ludzie, których skóra narażona jest na podrażnienia. Nie zapominajmy również o włosach. p1200591-7007898

Masło monoi marki ESENT.PL zamknięte zostało w eleganckim, plastikowym pudełku o pojemności 200 ml. Jest go na prawdę dużo i taka ilość wystarczy nam na długie tygodnie użytkowania, tym bardziej, że nie aplikuje się go jakoś specjalnie dużo.

Konsystencja masła jest dość luźna, szczerze mówiąc w temperaturze pokojowej szybko się topi i część masła staje się płynna. Warto przechowywać go w chłodnym miejscu, jeśli chcecie uzyskać twardą konsystencję. Natomiast masło monoi stosuje się również w formie rozgrzanej i gorącej.

Olej kokosowy z masłem monoi bardzo ładnie wnika w skórę i nawilża jej komórki. Poziom nawilżenia jest odczuwalny i towarzyszy nam na dość długi czas. Pozostawia na skórze bardzo delikatny film, nie otłuszcza zbyt mocno. Zapach masła jest przyjemny i kwiatowy, rozchodzi się dość ciekawie i powinien Wam się spodobać.

Jeśli chodzi o koszt masła to znajdziecie go w sklepie ESENT.PL w cenie 29,50 zł. Naszym zdaniem nie jest drogie i taka cena jest całkiem przyzwoita. Można zakupić go sobie dokładnie tutaj:

>>> ESENT.PL MASŁO MONOI 100%