W dzisiejszym poście poznacie kolejny kosmetyk marki Essent.pl, jest nim olej jojoba. Na pewno doskonale go znacie gdyż jest jednym z wielu składników stosowanych w dobrych kosmetykach naturalnych, mydłach. Zobaczcie do czego może się Wam przydać.p1200576-7090775

Olej jojoba możemy kupić w trzech butelkach o pojemności:

20 ml,

100 ml

250 ml

My otrzymaliśmy do przetestowania olej jojoba marki Essent.pl o pojemności 100 ml.  Zamknięty on został w ciemnej butelce, która idealnie chroni kosmetyk przed przedostaniem się do niego promieni słonecznych. Jest to olej tłoczony na zimno, który w 100 % zawiera olej jojoba. 

p1200580-4081689

Kosmetyk idealnie sprawdził się do robienia mydeł, ale posiada także liczne właściwości kosmetyczne, o których warto tutaj wspomnieć. 

Olej jojoba jest o złoto-żółtym zabarwieniu, otrzymywany z wycisku nasion krzewu simondsii kalifornijskiej, znanej też jako Jojoba (Simmondsia chinensis),występującej naturalnie w obu Amerykach, hodowanej na plantacjach w Afryce Północnej, Europie Południowej.

Olej ten można stosować bezpośrednio na skórę, dodawać kilka kropel do ulubionego balsamu, czy kremu. Dobrze sprawdza się także w pielęgnacji włosów. Nałożony na 30 minut na włosy pozwala okiełznać niejedne sianiowate włosy. 

Dla kogo jest przeznaczony…

Olej idealnie sprawdzi się dla osób ze skórą: – mieszaną, świecącą w parit T, – suchą, – wrażliwą, – trądzikową. Sprawdzi się także w walce z łuszczycą, egzemą. Również z powodzeniem można go stosować na włosy, a w połączeniu z wodą różaną stanowi świetny kosmetyk naturalny do demakijażu. Właściwości.. Wiadomo, jak każdy olej także i ten ma tłustawą konsystencję. Nie przeszkadza jednak to w niczym. Doskonale spełnia swoje zadania, a ma ich trochę. Przede wszystkim:- za­cho­wu­je na­tu­ral­ny od­czyn skó­ry – za­po­bie­ga „świe­ce­niu się” skó­ry re­gu­lu­jąc wy­dzie­la­nie se­bum – bak­te­rio­sta­tycz­ny – do­da­ny do in­nych pre­pa­ra­tów wy­dłu­ża ich okres przy­dat­no­ści – na­wil­ża i koi za­rów­no skó­rę jak i wło­sy – chro­ni skó­rę przed utra­tą wil­got­no­ści – po­sia­da wy­so­ką za­war­tość wi­ta­mi­ny E – wi­ta­mi­na mło­do­ści – chro­ni wło­sy przed czyn­ni­ka­mi ze­wnętrz­ny­mi – przy­wra­ca wło­som blask i sprę­ży­stość – na­tu­ral­ny filtr prze­ciw­sło­necz­ny o fak­to­rze 4 p1200581-2485943
Moja opinia

Wchłania się szybko, nawilża i pozostawia skórę miłą w dotyku. Dla mojej problematycznej skóry ze skłonnością do trądziku jest wybawieniem. Z przyjemnością stosuję go do demakijażu, pod makijaż, nakładam na noc na twarz, a także próbowałam stosować go na włosy. Przyznam szczerze, że wyszło nieźle. Nie były przetłuszczone i o wiele lepiej się układały.  

Cena takiego oleju wynosi: 26,50 zł

Może znacie inne kosmetyki marki ESSENT.PL, które warto wypróbować? Dajcie znać w komentarzu. 

Olej jojoba 

>>Dostępny w sklepie ESSENT

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X