Cześć kochani! Dzisiaj zapraszam Was na recenzję kolejnego produktu marki ESENT.PL mianowicie oleju ze słodkich migdałów. Osobiście uwielbiamy oleje, stosujemy je do produkcji własnych kosmetyków czy mydeł. Sprawdzają się również bardzo dobrze w formie czystej, aplikowanej bezpośrednio na skórę. Zobaczcie jak wypadł w naszej recenzji.
p1200566-8632430Olej ze słodkich migdałów marki

ESENT.PL, jest 100% naturalnym, nierafinowanym , czystym olejem pozyskiwanym z owoców arganii żelaznej. Nie posiada, żadnych dodatkowych domieszek, substancji chemicznych, konserwantów, które mogły by powodować negatywne oddziaływanie na skórę lub włosy. Olej sam w sobie jest dobrym konserwantem.

Należy uświadomić sobie, że olej a olejek to kompletnie dwie różne bajki i nie stanowią identycznych substancji. Nie należy mówić, że olej a olejek eteryczny to to samo i często nazwy te używane są mylnie.

Oleje pozyskuje się z nasion roślin oleistych w wyniku tłoczenia, natomiast olejki eteryczne pozyskuje się z oślin olejkodajnych poprzez destylację przy użyciu pary wodnej. Także metoda pozyskiwania jest różna.

Drugą kluczową różnicą, jest skład chemiczny oleju w stosunku do olejku eterycznego. Sam olej jest mieszaniną estrów kwasów tłuszczowych oraz glicerolu, witamin i innych cennych substancji chemicznych. Natomiast olejek eteryczny to mieszanina głównie substancji zapachowych, których w składzie olejku eterycznego jest kilkaset.

Trzecią różnicą jest bezpieczeństwo stosowania. Jeśli chodzi o olejki eteryczne, to zawierają one bardzo silnie działające substancje, które mogą powodować mocne reakcje alergiczne. Nie należy stosować ich w ciąży. Oleje natomiast działają łagodnie ale skutecznie.

Tym razem będziemy omawiać oleje nie olejki. Warto uzmysłowić sobie to na samym początku aby nie mylić tego nigdy. Ten olej pochodzi z Maroka czyli krainy olejów.

p1200568-4680394

Olej ten przeznaczony jest praktycznie dla każdego typu oraz rodzaju skóry i włosów. Doskonale odżywia, tonizuj, nawilża oraz kondycjonuje skórę. Intensywnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Sprawdza się doskonale w pielęgnacji zmarszczek.

Jakie działanie wykazuje olej ze słodkich migdałów? Oczywiście jest ono bardzo szerokie i nie będziemy pisać tutaj o wszystkim, jednakże postaramy się opisać kilka najważniejszych faktów:

1. Dzięki silnym właściwością łagodzącym sprawdza się na prawdę dobrze w pielęgnacji oparzeń oraz odleżyn skórnych.

2. Redukuje i chroni przed powstawaniem zmarszczek.

3. Intensywnie nawilża.

W tym przypadku nie będziemy opisywać ani analizować składu, bo składnik jest jeden. Sam czysty olej ze słodkich migdałów, który sprawdza się wspaniale w codziennej pielęgnacji ciała oraz skóry.

p1200569-1668367

Posiada bardzo ładną, przeźroczystą i lekko żółtawą barwę. Nie pozostawia śladów ani nie barwi skóry czy ubrań. Jego konsystencja jest bardzo przyjemna, delikatna, dobrze się wchłania nie pozostawiając na skórze zbyt tłustego filmu. Zapach oleju jest mocno orzechowy i ładny podobnie jak argan, lecz nie taki sam.

Produkt zamknięty w eleganckiej, szklanej butelce z ciemnego szkła o pojemności 100 ml. Nie jest go jakoś spektakularnie dużo ale taka pojemność jest standardowa. Powinno go Wam wystarczyć na jakiś dłuższy czas. Olej w cenie 19,90 złotych znajdziecie w sklepie producenta ESENT.PL.

>>> Olej ze słodkich migdałów nierafinowany tłoczony na zimno 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X