Hej! Dzisiaj zapraszamy na kolejna recenzję ciekawych i naturalnych produktów. Tym razem nie będzie to znowu pełnowartościowy kosmetyk a jedynie produkt pochodzący z natury, który może zostać wykorzystany jako składnik do produkcji wysokiej jakości kosmetyków naturalnych w tym kremów czy balsamów. Mowa tutaj o maśle kakaowym pozyskiwanym z kakaowca. Produkt dostępny w ofercie firmy Fitomed, dzięki której mamy możliwość przetestować i opisać go dla Was kochani!p1110900-6768719

Samo kakao znane i lubiane jest chyba praktycznie przez wszystkich. Ja osobiście kocham kakao i czekoladę mimo, że należy ono do najbardziej powszechnych i ekspansywnych alergenów. Natomiast opisywany tutaj produkt nie nadaje się do spożycia a jedynie użytku zewnętrznego czyli kosmetyki. Mowa tutaj o maśle kakaowym, które czasami stosowane jest do produkcji wysokiej jakości kosmetyków naturalnych. Masło kakaowe pozyskiwane jest z kakaowca, jest tłuszczem, który nadaje się idealnie do codziennej pielęgnacji skóry oraz ciała.

p1110907-2239096

Produkt ten znowu nie jest prawdziwym pełnowartościowym kosmetykiem a jedynie surowcem kosmetycznym na bazie którego możemy zrobić sobie własny krem samemu. Osobiście nigdy nie próbowaliśmy bawić się w domowego kosmetologa ale na pewno taka zabawa daje sporo frajdy i uczy.

Masło jest bardzo żółte, mocno zbite, przypomina kruszący się kamień, jest jeszcze bardziej twarde niż opisywane wcześniej masło shea, które posiadało konsystencję parafiny oraz świecy. Nie jesteśmy w stanie rozsmarować go samemu na skórze, dlatego nie nadaje się ono do bezpośredniego stosowania. 

p1110910-3316881

Sam produkt zamknięty został szczelnie i hermetycznie w eleganckim, plastikowym pojemniku. Znajduje się tam około 50 gramów masła. Czy to dużo czy mało, trudno powiedzieć. Sam produkt jest surowcem który zostanie stopiony prawdopodobnie w kąpieli wodnej i zmieszany z innymi składnikami kosmetycznymi tak aby uzupełnić recepturę.

Dobre masło kakaowe topi się w kontakcie ze skórą, ale nie pozostawia na niej tłustego filmu. Czy tak jest w przypadku tego masło? Tak to prawda ale trochę to trwa 🙂 

p1110905-6982277

Wewnątrz pudełka znajdują się jasno żółte kamyki, których nie jesteśmy w stanie rozsmarować. Przypomina raczej kawałki pysznej białej czekolady aniżeli składnik kosmetyczny, który musi zostać przetworzony w taki sposób aby posiadał delikatną konsystencję.

Natomiast co na prawdę daje nam masło kakaowe. Jakie właściwości medyczne i kosmetyczne posiada? Dlaczego jest jednym z popularnym składników do codziennej pielęgnacji skóry?

Jest bardzo odżywcze. Dostarcza szeregu pierwiastków, tłuszczy oraz witamin, które niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania skóry oraz jej budowy i struktury.

Masło kakaowe wykazuje silne właściwości pielęgnacyjne. Chroni skórę suchą i zniszczoną. Wzmacnia nawilżenie i zapobiega przed uciekaniem wody z jej komórek. Wpływa na regenerację zniszczonego naskórka. Wspomaga gojenie nawet najmniejszych ran.

Struktura masła kakaowego jest zbliżona do tłuszczu znajdującego się na ludzkim naskórku dlatego zgadza się doskonale i nie powoduje żadnych uczuleń. Może być stosowane również w przypadku dzieci i alergików.

Wpływa pozytywnie na leczenie i łagodzenie zmian skórnych, sprawdza się dobrze w leczeniu skóry z tendencją do łuszczenia się i skóry atopowej.

Chroni również przed działaniem szkodliwych czynników pogodowych w tym mrozu i wiatru. Sprawdzi się doskonale w roli maści ochronnej w bardzo zimne dnia.

p1110914-9555269

Masło kakaowe jest ciekawym produktem pochodzącym prosto z natury, Osobiście nie wyobrażamy sobie aby używać go bezpośrednio w formie nie przetworzonej, jednakże można to zrobić. Osobiście pierwszy raz spotykamy się fizycznie z tym produktem ale w przeszłości wiele dobrych kosmetyków zawiera w swoim składzie właśnie to masło.

p1110915-5159508

Jesli ktoś produkuje swoje własne kosmetyki i potrzebował by właśnie tego typu składnika to znajdzie go również w ofercie firmy Fitomed dokładnie tutaj http://www.fitomed.pl/produkt/maslo-kakaowe-50-g/. Może i my kiedyś odważymy się na produkcje własnych preparatów 🙂 

X