Hej! Dzisiejsza recenzja będzie bardzo krótka ale treściwa. Nie dawno otrzymaliśmy czyste masło shea prosto od producenta ziołowych kosmetyków naturalnych jakim jest firma Fitomed. Firma jest już Wam na pewno dobrze znana gdyż opisywaliśmy już sporo produktów, które można u Nich kupić. Ten konkretny produkt jest właściwie półproduktem gdyż doskonale sprawdzi się jako jeden ze składników ręcznie robionych kremów i innych kosmetyków. Siadajcie wygodnie i zaczynamy!p1110882-8503687

Długo zastanawialiśmy się jak omówić dla Was ten kosmetyk, który właściwie kosmetykiem nie jest a naturalnym, 100% masłem shea, który może być śmiało wykorzystany w produkcji domowych kosmetyków i kremów.

Samo masło shea, które dokładniej omówimy trochę później nadaje się idealnie do pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej oraz z tendencją do atopii. Masło shea znajduje zastosowanie w wielu naturalnych kosmetykach znanych marek, które już dla Was opisywaliśmy. Ten konkretny produkt może być stosowany bezpośrednio na skórę, natomiast jego stan skupienia świadczy o tym, że warto go zmieszać z innymi substancjami naturalnymi i zrobić sobie własny krem!

p1110889-2612922

To konkretne masło shea posiada bardzo specyficzny i mało przyjazny stan skupienia.Wygląda i zachowuje się podobnie jak parafina, zawiera sporo gródek i źle rozprowadza się na skórze. To trochę tak jak w przypadku świeżo zrobionej świeczki. Jest tak ponieważ do produkcji własnych kremów powinniśmy je trochę roztopić w kąpieli wodnej.

Produkt ten jest surowcem kosmetycznym i raczej nikt nie powinien stosować go bezpośrednio do pielęgnacji skóry dłoni. Surowiec zamknięty został w plastikowym pojemniku o pojemności 60 g z plastikowym wieczkiem.

My osobiście nie mieliśmy jeszcze tyle odwagi i wyobraźni aby zająć się samodzielnym wytwarzaniem kosmetyków naturalnych w tym kremów. Na pewno można się przy tym dobrze bawić i chętnie kiedyś spróbujemy. 

p1110891-1475284

Chcielibyśmy skupić się teraz na samym znaczeniu masła shea i jego kosmetycznych właściwościach dla skóry. Coś musi w tym maśle się znajdować, że tak wiele producentów kosmetycznych z niego korzysta, ale co?

Masło shea jest mocno odżywcze. Dostarcza wielu cennych mikroelementów oraz witamin, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania skóry w tym kwasów stearynowego, palmitynowego oraz linolowego, których struktura zbliżona jest do kwasów tłuszczowych zawartych w naskórku dlatego idealnie z Nimi współgrają.

Wykazuje również silne właściwości ochronne w tym przed rzekomo szkodliwym promieniowanie UV. Jednakże jak się okazuje nie do końca tak jest, czytając bardzo dobrą książkę Jerzego Zięby “Ukryte Terapie” dowiemy się, że samo promieniowanie UV to trzy różne długości fal takie jak UVA, UVB oraz UVC. Tylko dwa z nich są szkodliwe czyli UVA oraz UVC natomiast UVB jest Nam bardzo potrzebne do syntezy witaminy D na skórze. Nie należy opalać się do samego spalenia ale naświetlać się co najmniej 10 – 15 minut dziennie. Warto o tym pamiętać i nie ulegać popularnym mitom, jeśli jakiś lekarz twierdzi, że jest inaczej to niech przeczyta książkę i się douczy. 

Oprócz tego samo masło shea chroni przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych w tym zimna i wiatru. Nada się idealnie jako krem ochronny w zimowe i jesienne dni.

Pomaga w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia w skórze. Hamuje odparowywanie wody ze skóry sprawiając, że jest ona nawilżona dłużej. Chroni również naturalna powłokę lipidową naskórka.

Jeśli chodzi o właściwości pielęgnacyjne to masło shea działa przeciwzapalnie oraz łagodząco. Pozwala załagodzić wszelkie stany zapalne występujące na skórze, nawet te na tle alergicznym. Pomaga w zwalczaniu trądziku oraz zmian skórnych w tym atopii.Sprawia, że sucha i łuszcząca się skóra odżywa i staje się intensywnie nawilżona.

Wykazuje również silne właściwości regeneracyjne. Wspomaga gojenie się ran, wzmacnia włókna kolagenowe i nadaje skórze większej sprężystości. Pomaga załagodzić wszelkie oparzenia skórne, również te na tle oparzeń słonecznych.

p1110896-1564434

Masło nada się idealnie w przypadku kobiet w ciąży. Pozwala na pozbycie się rozstępów i sprawia, że skóra która staje się rozciągnięta jest bardziej elastyczna. Masło nie zawiera żadnych konserwantów ani niebezpiecznych składników, które mogły by zaszkodzić kobiecie w ciąży lub jej dziecku. Masło shea nie uczula.

Podsumowując Naszą recenzję chcemy zaznaczyć, że opisywany przez Nas produkt nie jest pełno wartościowym kosmetykiem gotowym do użycia a jedynie naturalnym półproduktem kosmetycznym, surowcem, który może zostać zastosowany do produkcji dobrych i domowych kosmetyków. Patrząc na zdjęć widzimy, że stan skupienia nie pozwala na łatwe i doskonałe rozsmarowywanie masła na skórze, musi one zostać przetworzone i najlepiej zmieszane z innymi składnikami kosmetycznymi.

Jeśli ktoś lubi robić własne kosmetyki i potrzebował by zakupić masło shea na poczet swojej pracy domowego kosmetologa to można to zrobić bezpośrednio na stronie producenta firmy Fitomed dokładnie tutaj http://www.fitomed.pl/produkt/maslo-shea-karite-60-g/

X