Ostatnio bardzo polubiłam się z marką Fitomed. Serce skradły mi kremy tej marki, które doskonale radzą sobie z niedoskonałościami na mojej skórze (o kremach przypomnienia TUTAJ) Tym razem do testowania otrzymałam między innymi żel do mycia twarzy do cery tłustej z mydlnicą lekarską. Zobaczcie dalej, jak wypadł w moich testach.tonik1-8971638Produkt

umieszczony  jest w przeźroczystej, plastikowej butelce o pojemności 200 ml, zamykanej na “klik”.  Dzięki przeźroczystej butelce możemy kontrolować zawartość żelu.

Żel ma jasnobrązową kolor. Dobrze się pieni. Wystarczy już niewielka ilość, aby umyć twarz. Niestety zauważyłam lekkie wysuszanie mojej skóry. Produkt dobrze za to usuwa wszelkie zanieczyszczenia, stąd cera jest czysta i odświeżona. Zapach jest przyjemny, lekko ziołowy.

tonik2-4899957

 Produkt zawiera naturalny skład: wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej (w kosmetyce wykazuje właściwości myjące i pieniące), liścia szałwii, liścia melisy, liścia oczaru wirginijskiego, koszyczka nagietka. Wszystkie zawarte w żelu zioła mają za zadanie łagodzić podrażnienia, regenerować i tonizować. Niestety, muszę to z przykrością stwierdzić, ale żel ma w swoim składzie także SLS. Jest on szkodliwy dla naszej skóry. Niestety, czyści on przez niszczenie warstwy lipidowej skóry, stąd działa wysuszająco. Przy cerze trądzikowej może powodować to efekt odmienny od oczekiwanego, tzn. cera może bardziej się przetłuszczać. Powinniśmy unikać produktów, które zawierają w swoim składzie SLS, czyli: Sodium Laureth Sulfate. 

Żel jest bardzo wydajny. Przy regularnym stosowaniu 1-2 razy dziennie wystarcza na około miesiąc.

Generalnie żel jest bardzo fajny. Na pewno kupię go, tylko martwi mnie ten SLS. 

Jakie jest wasze zdanie na ten temat. Zwracacie uwagę na skład kosmetyków?

Zapraszamy do komentowania:)

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X