W dzisiejszym poście po raz kolejny przenosimy się do Grecji, a to za sprawą kolejnego mydła od firmy Greco Products. Tym razem jest to zielone mydło z oliwek Patunis. p1240422-5011108

Mydło to nie jest zielone po górze, a wewnątrz. Co nie świadczy o jego zepsuciu. Kolor mydła wewnątrz pochodzi z chlorofilu. 

Jak powstaje takie mydło?

Mydło jest ręcznie produkowane, w tradycyjny sposób. Wpierw oliwa z oliwek mieszana jest z sodą kaustyczną. Następnie jest podgrzewana w specjalnych kadziach aż do momentu otrzymania odpowiedniej konsystencji. Następnie mieszanka jest płukana wodą z solą morską. Do produkcji mydła zastosowano tylko naturalne surowce bez dodatku sztucznych substancji. Po dziesięciu dniach mieszania składników w kadziach zostaje ręcznie opróżnione za pomocą dużych drewnianych chochli do form. Później mydełko stygnie i twardnieje w formach. 

Na mydła nabijana jest pieczęć. Również na naszym taka była. Następnie mydło krojone jest w kostki. W końcowej fazie mydło układane jest na drewnianych regałach, gdzie suszy się i dojrzewa przez 4 miesiące. Po 4 miesiącach dojrzewania mydła zostają przeprowadzane badania jakości. W tym celu wysyła się próbki mydła do Laboratorium Chemicznego w Atenach. Wszystkie mydła produkowane są oczywiście w Grecji i są certyfikowane. Dzięki temu wiemy, że w nasze ręce otrzymujemy produkt najwyższej jakości.

Właściwości mydła:

– łagodzi objawy chorób skóry,

– wzmaga walkę z trądzikiem,

– oczyszcza skórę,

– przywraca jędrność skóry po zdjęciu gipsu.

Mydło oliwkowe to produkt wyjątkowy, bo tworzone w 100% z oliwy z oliwek. 

Jest to gruba i bardzo wydajna kostka o wadze 115 g. Mydło wytwarza delikatną pianę. Dobrze myje i oczyszcza skórę z brudu. Nie posiada zapachu. Nawilża.  Z wyglądu przypomina szare mydło, ale nim nie jest. Nawilża, pielęgnuje skórę. 

p1240424-3064693

Skład

100 % oliwa z pestek oliwek , soda kaustyczna, woda, sól morska.

Oliwa z oliwek – jest mocno odżywcza. Dostarcza wielu cennych tłuszczy w tym tych egzogennych, których Nasz organizm nie jest sobie w stanie sam wytworzyć oraz witamin. Witaminy wnikają w głąb skóry i wzmacniają ją, nadając promienny wygląd. Wygładza również powierzchnie skóry i sprawia, że staje się delikatna i aksamitna. Dzięki dużej zawartości witaminy F, skóra zachowuje nawilżenie przez bardzo długi czas. Wspomaga regenerację skóry i zapobiega przed nadmiernym rogowaceniem naskórka. Reguluje pracę gruczołów łojowych. Wykazuje właściwości przeciwzapalne. Oliwa z oliwek zawiera skwalen, który swoją budową jest zbliżony do ludzkiego sebum, dlatego wspomaga i chroni naturalną powłokę lipidową skóry.

Duża kostka mydła wystarcza na długi czas stosowania. Niestety, jego cena nie jest mi znana. 

Zielone mydło z oliwek “Patunis”

>>Dostępne w sklepie Greco Products

X