Witajcie kochani! Dzisiaj zapraszamy Was na kolejną recenzję ciekawych produktów, tym razem jednak nie będzie to kosmetyk a suplement diety niemieckiej marki Hanoju. Dokładniej mówiąc chodzi o ginkgo biloba czyli miłorząb japoński, którym powinny zainteresować się osoby, które często zapominają, są przemęczone psychicznie oraz intelektualnie, mają problem ze skupieniem się a sama nauka przychodzi im ciężko. Zobaczcie sami jak wypadł w naszych testach.
1-1971725

Miłorząb japoński jest wspaniałym i tradycyjnym drzewem, znanym i doceniamy w Medycynie Chińskiej. Jest jedynym żyjącym drzewem liściastym nagozalążkowym, czyli osobno żyją w nim osobniki męskie oraz żeńskie. Jeden gatunek rośliny a dwie osobno żyjące rośliny. Jest drzewem, który na naszej ziemi istnieje już od ponad 200 milionów lat. Wszystko dzięki wytworzeniu potężnych czynników oraz mechanizmów obronnych, takich jak wytworzenie czynników przeciw owadom, szkodnikom, skażeniu środowiska.Było pierwszym drzewem, które odrodziło się po wybuchu elektrowni w Fukushimie. 

W lecznictwie i jako surowiec zielarski wykorzystywane są głównie liście tej rośliny i to właśnie one są cennym źródłem skutecznie działających substancji aktywnych takich jak flawonoidy oraz terpenoidów. Wszystkie substancje skutecznie działają razem, nigdy osobno, to one wykazują bardzo silne, synergiczne działanie. Flawonoidy i terpenoidy wzajemnie potęgują swoje działanie

2-4645714

Dlaczego właściwie powinniśmy się zainteresować właściwościami leczniczymi oraz działaniem miłorzębu japońskiego? Co fajnego i użytecznego nam oferuj? Jak się okazuje sam miłorząb jest obiektem badań i fascynacji naukowców, farmaceutów, fitoterapeutów oraz przemysłu medycznego. Jego właściwości są ogromnie szerokie i nie wszystkie zostały jeszcze całkowicie odkryte.

Miłorząb skutecznie pobudza i usprawnia krążenie krwi. Zwalcza zaburzenia krążenia obwodowego takie jak np. zaburzenia krążenia kończyn dolnych lub górnych. Skutecznie chroni przed zespołami otępieniowymi oraz zaburzeniami pamięci. Dodatkowo miłorząb nasila i uwydatnia przepływ krwi przez obwodowe naczynia krwionośne. Wykazuje również potężne i skutecznie działanie w przypadku choroby Alzheimera, Parkinsona w przypadku osób starszych. Chroni również przed udarem mózgu.

Istotną informacją jest fakt, że substancje aktywne zawarte w liściach miłorzębu pozwalają na skuteczne pobudzenie pracy mózgu. Zwiększają ukrwienie komórek mózgowych, zwiększają wydajność transportowania tlenu oraz glukozy do mózgu. Zwalczają niewydolność naczyń mózgowych. Likwidują problemy z zapamiętywaniem.

Dodatkowo dzięki umiejętności hamowania aktywności haluronidazy, potrafi zmniejszyć przepuszczalność śródbłonka naczyń krwionośnych oraz skutecznie likwidować stany zapalne oraz obrzęki powstałe w naszym organizmie.

Oprócz tego miłorząb wzmacnia pracę układu krwionośnego. Wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Zwiększa elastyczność naczyń. Potrafi hamować stężenie czynnika cAMP, który odpowiada za rozszerzenie naczyń krwionośnych. Dodatkowo hamuje czynnik PAF, który odpowiada za działanie przeciwzakrzepowe krwi. Chroni przed powstawaniem zatorów żylnych i skrzepów.

Dodatkowo miłorząb chroni przed powstawaniem zmian miażdżycowych, jednak pamiętajcie, że to nie cholesterol jest przyczyną miażdżycy a odkładanie się wapnia w tętnicach i żylnych. Chroni przed miażdżycą naczyń obwodowych. Zapobiega łamliwości naczyń włosowatych.

Miłorząb doskonale radzi sobie ze zwalczaniem chronicznego zmęczenia, zmęczenia psychicznego, likwiduje bóle głowy oraz zwalcza szumy w uszach. Wzmacnia układ nerwowy oraz chroni przed działaniem stresu. Wykazuje działanie ochronne na osłonki mielinowe komórek nerwowych.

Jest skutecznym i popularnym afrodyzjakiem. Zwiększa popęd seksualny, zwalcza oziębłość. Wpływa pozytywnie na erekcję u mężczyzn.

Na skutecznym działaniu miłorzębu poznała się również kosmetologia, która zaleca stosowanie preparatów zawierających ekstrakt z miłorzębu jako skuteczne działanie poprawiające ukrwienie skóry.

Jak się okazuje miłorząb jest rośliną o bardzo kompleksowym działaniu. Pamiętajcie, że zioła muszą być stosowane z zachowaniem ostrożności, gdyż często działają bardzo mocno. Zwracajcie uwagę również na przeciwwskazania.

3-1604144

Dokładny skład INCI produktu jest następujący:

“1600 mg ekstraktu z liści Ginkgo Biloba standaryzowanego na zawartość 26% glikozydów flawonowych w tym 6% laktonów terpenowych. 400mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)”

Skład jest bardzo prosty, znajdziemy tutaj wyciąg z miłorzębu oraz celuloza jako osłonka kapsułki. Na szczęście nie znajdziemy tutaj dodatkowych wypełniaczy, barwników, tlenków tytanu i innych nie potrzebnych substancji, które znajdziemy w tanich suplementach.

4-2739804

Pamiętajcie również, że działanie leków ziołowych jest dużo wolniejsze od leków farmaceutycznych, chemicznych czy syntetycznych. Na skuteczne i pewne efekty będziemy musieli jakiś czas poczekać a sam suplement do skutecznego działania musi zostać zażywany przez minimum sześć tygodni.

Jeśli chodzi o faktyczne zagrożenia oraz przeciwwskazania związane z miłorzębem japońskim z którymi warto zapoznać się przed stosowaniem suplementu to:

1. Zmniejsza krzepliwość krwi

2. Może przyczyniać się do bólu głowy

3. Może powodować zaczerwienienia skórne, świąd skórny.

4. Może powodować pieczenie oczu.

5. Może negatywnie wpływać na działanie układu pokarmowego.

Nie może być stosowany również w przypadku dzieci do 12 roku życia. Działaniem niepożądanym może być krwawienie. Próby kliniczne przeprowadzone na tej roślinie wykazały, że nadmierne krwawienia mogą być przyczyną nawet zawału miejsca sercowego. Nie należy stosować go przed zabiegami, operacjami, w okresach ciąży i po ciąży. U pacjentów chorych na hemofilie, czyli tych pozbawionych czynnika krzepnięcia krwi. Oraz nie należy stosować miłorzębu w przypadku pacjentów stosujących leki przeciwzakrzepowe. W przypadku niesterydowych leków przeciwzapalnych, kwasu salicylowego lub nawet aspiryny.

Pamiętajcie, że mimo iż suplementy diety wydają się Wam często bezpieczne, to jednak nie możecie stosować sobie ich tak jak byście chcieli. Miłorząb posiada sporo przeciwwskazań, wykazuje dwojakie działanie w przypadku kontrolowania krzepliwości i jak sami widzicie nie zawsze każdemu służy. Raczej obchodźcie się z nim ostrożnie.

5-4655803

Suplement diety HANOJU zamknięty został w eleganckim, szklanym opakowaniu w którym znajdziemy 90 kapsułek powlekanych. Produkt dostępny w sklepie producenta w cenie 79 złotych. Suplementy HANJOU są bardzo ekskluzywny i taka cena jest jak najbardziej normalna. Produkt znajdziecie tutaj:

>>> HANOJU Ginkgo Biloba 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CART

X