Witajcie ponownie! Dzisiaj chcemy przedstawić Wam kolejny produkt polskiej marki Jadwiga. Tym bardziej będzie to żel pod prysznic eukaliptus z serii ECO. Pamiętajcie, że Jadwiga nie jest tylko producentem ale również instytutem medyczno-kosmetycznym. Zajmuje się produkcją kosmetyków organicznych, medycznych i dermatologicznych, nie jest marką w pełni naturalną, dlatego nie oceniajmy jej zbyt surowo. Zobaczcie jak wypadnie dzisiaj ich żel.
1-9599914

Osobiście uwielbiamy żele pod prysznic. Bardzo często stosujemy je do codziennej kąpieli zamiast mydła. Żele zawsze są bardzo uniwersalne, możemy myć nimi zarówno ciało jak i włosy, nie musimy pamiętać o specjalnie dedykowanych produktach do każdej poszczególnej części ciała.

Żel pod prysznic eukaliptus z serii ECO jest produktem który doskonale odświeża i pobudza naszą skórę. Sprawia, że skóra staje się czysta a jej krążenie pobudzone. Relaksuje i niweluje uczucie zmęczenia, dlatego na pewno sprawdzi się doskonale po treningu i intensywnym wysiłku fizycznym np po treningu. Dodatkowo produkt delikatnie rozgrzewa i bardzo ładnie pachnie.

2-7251522

Żel jest kosmetykiem “przeciwzapalnym”, dodatkowo firma dodała na nim ciekawe motto “nie ma nic lepszego od NATURY”. Mamy nadzieję, że faktycznie produkt ten z naturą będzie miał więcej wspólnego niż z marketingiem. Za chwile to sprawdzimy 😉 

Przepraszamy za mało wyraźne zdjęcie składu, trudno było uchwycić zielone napisy na tle przeźroczystego, żółtej cieczy. Jednak z wszystkich napisów i opisów producenta, najbardziej interesuje Nas skład INCI produktu:

3-5321614

Szkoda, że nigdzie nie znajdziemy dokładnego składu INCI tego produktu. Nie ma go na stronie producenta, nie ma go na stronach sklepów, które ten produkt sprzedają. Czyżby producent miał coś do ukrycia?  Od razu widać, że żel nie nadaje się dla skóry wrażliwej i atopowej, zawiera na drugim miejscu sodium laureth-2 sulfate, czyli pochodną SLES. Cocamide DEA, który jest substancją rakotwórczą. Pisał o tym również dr. Henryk Różański. Ekstrakt z eukaliptusa dopiero pod koniec produktu, dlatego jest go tutaj dość mało, to jest chyba jedyna naturalna substancja w tym produkcie. Na samym dole same syntetyczne barwniki C.I

Bardzo nam przykro, że naturalne są tutaj tylko opisy produktów marki Jadwiga. Niestety napis “nie ma nic lepszego od natury” na ich żelu to zwyczajna hipokryzja…

4-4899093

Żel o pojemności 300 ml zamknięty został w standardowym, przeźroczystym opakowaniu. Posiada zwyczajny aplikator, zamykany na tzw. klik. 

Z dobrych wiadomości, żel posiada dość fajną konsystencję, ładnie się pieni oraz pozwala na dokładne domycie całego ciała. Żel pachnie eukaliptusem i faktycznie pozostaje na skórze dość długo po umyciu. Sprawia, że skóra staje się orzeźwiona i delikatnie rozgrzana. 

5-6574446

Jeśli chodzi o koszt oraz dostępność to produkt znajdziecie w wielu sklepach internetowych w cenie około 13 złotych. Cena nie jest niska, jednak patrząc na skład, osobiście wolę dopłacić 7 złotych i kupić sobie w pełni organiczny żel bez SLS. Dlaczego niektóre marki potrafią zrobić coś z dobrym składem a inne nie??? Produkt znajdziecie tutaj:

>>> Jadwiga – Żel pod prysznic eukaliptus 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X