Polubiłam markę Jadwiga za cudowne działanie papki stworzonej do cery trądzikowej (TU). Myślałam, że żel oczyszczający  również będzie można pochwalić. Jednak, czy tak się stało? Odpowiedź na to pytanie poznacie w tym poście. p1210226-6260308Jadwiga

Instytut Kosmetyczno-Medyczny laboratorium bioodnowy powstał w 1967 roku, założony przez panią mgr Jadwigę Użyczyn Marszewską. W 1994 opatentowała zestaw preparatów kosmetycznych złuszczających do pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry twarzy zwany Polskim Peelingiem Ziołowym. Więcej o samej firmie przeczytacie TU

Żel dedykowany jest cerze, suchej oraz wrażliwej, stąd na samym początku już oddałam go już komuś innemu. Nie jest to kosmetyk przeznaczony dla mojego typu skóry, więc wolałam nie ryzykować. Oddałam koleżance.

p1210228-9994113

Kosmetyk otrzymujemy w białej wysokiej butelce o pojemności 200 ml zamykanej na tzw. “klik”. Żel ma przeźroczystą barwę. Brak w nim wyczuwalnego zapachu. Na butelce znajdziemy wszystkie potrzebne nam informację takie, jak: opis, skład oraz datę przydatności. 

p1210232-3699648

Jest to kosmetyk bardzo wydajny. Wystarczy już odrobina żelu, aby dogłębnie oczyścić całą twarz z całodziennego makijażu i zanieczyszczeń. W kontakcie z wodą zmienia się w delikatną piankę. Nie szczypie w oczy. Dobrze zmywa makijaż, więc może z powodzeniem zastąpić płyn miceralny. Jest to kosmetyk łagodny dla skóry, który nie podrażnia. Nie był testowany na zwierzętach. Stworzony idealnie dla skóry suchej i tej najbardziej delikatnej, ale… jest małe ale skład, który odbiega od tego czego szukam w kosmetykach, czyli naturalności.

p1210236-6420053p1210231-7894588

W składzie znajdziemy na pierwszym miejscu: wodę, ekstrakt z dzikiej róży,  Hydroksyetyloceluloza, SLS, Substancja konserwującą (diazolidinyl urea), delikatną substancję myjącą (betaine), Cocamide DEA (jest substancją, która działa drażniąco na błony śluzowe), Propylparaben (składnik różnego chemicznego, używany jako: środek konserwujący. Posiada właściwości mocno alergizujące), Cocamidopropyl Betaine (jest delikatną substancją myjącą, bezpieczny dla skóry detergent), Methylparaben (Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Jest to składnik kontrowersyjny), Kwasek cytrynowy (regulator pH skóry), 

DMDM HYDANTOIN ( Jest pochodną formaldehydu, co powoduje, że może w produkcie lub na skórze uwolnić formaldehyd. Jest on od dawna podejrzewany o wywoływanie raka). 

Skład dla mnie jest kiepski. Nawet nie polecam Wam takiego produktu z taką ilością parabenów w składzie. Może kosmetyk ma dobre działanie, opakowanie, ale to chyba na tyle z jego pozytywnych cech. Już wiem, dlaczego na stronie nie znajdziemy składu tego kosmetyku. 

Cena żelu wynosi: 30,00 zł

Żel oczyszczając, cera sucha i wrażliwa

>>Dostępny w sklepie Jadwiga 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X