Pachnące wody są czymś więcej niż mieszaniną alkoholu i wonnych olejków. To obietnica luksusu, przyjemność dla zmysłów i najpiękniejsza kreacja dla każdej kobiety i mężczyzny.

Najlepsza porą na kupowanie perfum jest ranek. Jesteśmy wtedy wypoczęci, nasz nos nie jest zmęczony jeszcze nadmiarem różnych woni. Jeśli wybieramy się po zakupy do perfumerii, nie spryskajmy się w domu pachnącymi kosmetykami. Ich aromat po prostu będzie nas rozpraszać. Pamiętaj, że nos szybko się męczy, może zapamiętać jednocześnie jedynie trzy zapachy. Potem wszystkie zaczynają pachnieć tak samo. Idealnie byłoby gdybyśmy w perfumerii dostali próbki perfum i testowali je w domu przez kilka dni.

Wody toaletowe i perfumowane ujawniają swoje prawdziwe oblicze dopiero po połączeniu z naturalną wonią ciała. Spryskajmy więc nimi szyję i nadgarstki, a potem “ponośmy” je przez kilka godzin. Ważne jest żeby perfum nie rozcierać na skórze (inaczej rozproszymy wonne olejki eteryczne i zważymy zapach). Nie wąchajmy też ciała od razu po spryskaniu. Odczekajmy 10-15 sekund, aby wyparował w wodzie alkohol. Dopiero wtedy poczujemy pierwszą nutę zapachu,czyli nutę głowy. Podczas wybieramy perfum nie należy sugerować się tym jak pachnie przyjaciółka lub inna osoba. Ostateczna woń zależy od naszej skóry, potu, hormonów i tego, co jadamy. Na zapach perfum ma także wpływ palenie papierosów, picie alkoholu, a także zażywanie witamin z grupy B.

K.O.


thumb31_8672515-7404183

X