Nasz organizm potrzebuje wiele różnych składników organicznych oraz witamin. Z myślą o ich uzupełnieniu sięgamy często po apteczne suplementy diety. Jednak nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wiele z nich w wyniku produkcji syntetycznej nie są tak skuteczne jak te, które uzyskujemy z natury. Dla przykładu magnez kupowany w aptece, bez wapnia, produkowany w sposób syntetyczny wchłania się tylko w 4% a pozostałe 96% wydalane jest z kałem. Czy 4% przyswojone w naszym organizmie nam wystarczy? Pewnie nie! Sztuka w tym aby wiedzieć, jaki suplement wybrać i jakiej firmie zaufać aby skutecznie uzupełnić braki w naszym organizmie. Biorąc suplementy diety musimy uważać aby nie wpaść w różnego rodzaju pułapki, które na nas czyhają. Jedną z takich typowych pułapek jest zależność magnezu od wapnia. Oba te związki są od siebie zależne i każde z nich wpływa na siebie. Zbyt duża ilość wapnia obniża przyswajanie magnezu, i odwrotnie.

Oba te związki są wyjątkowo ważne dla naszego organizmu, gdyż wspomagają przewodzenie impulsów w układzie nerwowo-mięśniowym. Kontroluje wiele istotnych procesów zachodzących w naszym organizmie. Magnez jest nie zbędny do prawidłowego przyswojenia wapnia do naszych kości.


W praktycznie każdym domu znajdziemy opakowanie apteczne z magnezem. Z witaminą B6 lub bez. W większej dawce lub mniejszej. Zazwyczaj wszystkie tanie syntetyki z apteki, których skuteczność nie może równać się z suplementami innych firm. Ale czy znajduje się w nich wapń? Wapń, który stanowi tak istotną rolę w przyswajaniu magnezu? Musimy pamiętać, że sam magnez nie wystarczy. Jest on silnie zależny od wapnia i jeżeli nie są dobrane w odpowiedniej proporcji to żadne z nich nie wchłonie się jak należy i wydalimy większość.

W odpowiedniej proporcji? Jakiej?

To jest bardzo istotne pytanie. Proporcja wapnia i magnezu nie może być byle jaka. W profesjonalnych suplementach stosuje się proporcje 2 do 1. 


2 porcje wapnia : 1 porcji magnezu

Nie możemy o tym zapomnieć podczas wyboru odpowiedniego suplementu, gdyż zły dobór dawki zakłóci nam odpowiednie funkcjonowanie procesów.

Kupując odpowiedni preparat unikaj tych, które proponowane są oddzielnie. Nie kupuj samego magnezu lub samego wapnia. Staraj się aby zakupiony preparat był wapniowo-magnezowy czyli stanowił istną hybrydę, która skutecznie uzupełni niedobory Twojego organizmu.

My pragniemy polecić wam produkt Strong Bones firmy CaliVita

Składniki aktywne Strong Bones to wapń oraz magnez. Zawartość wapnia w organizmie wynosi około 2% naszej masy ciała. 99% tego składnika znajduje się w kościach i zębach, dlatego też jest on potrzebny do zachowana ich prawidłowej struktury. Odgrywa on ponadto ważną rolę we właściwym funkcjonowaniu mięśni, w utrzymaniu odpowiedniego przekaźnictwa nerwowego oraz prawidłowym krzepnięciu krwi. Największe ilości magnezu występują w kościach (ok. 60%) oraz mięśniach (ok. 30%). Jest on także obecny w przestrzeni międzykomórkowej oraz w samych komórkach. Magnez pomaga w utrzymaniu zdrowych kości oraz zębów. Odgrywa istotną rolę we właściwym funkcjonowaniu układu nerwowego i mięśni. Wspomaga prawidłową syntezę białka, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia oraz korzystnie wpływa na metabolizm energetyczny. beige-pills-on-blue-background
Źródło fotografii : http://www.peoplespharmacy.com/siteassets/Calcium%2B%2B.jpg

X