Jak usunąć plamy z ubrań, czyli porady Perfekcyjnej Pani Domu

J

Z pewnością nie raz zdarzyło się wam, że pobrudziliście swoje najlepsze ubranie i nie tak łatwo dało się z niego usunąć plamę, więc niektórzy pewnie zlikwidowali swoje najlepsze ubranie do kosza, a nie potrzebnie.

 Wystarczy przeczytać kilka poniższych rad dotyczących usuwania trudnych plam z ubrań, a twoje życie stanie się lepsze!

Antyperspiranty

Aby skutecznie usunąć plamę z antyperspirantu pozostawioną na twojej bluzce, w tym celu sporządź pastę z  sody oczyszczonej i soli, po czym nałóż na plamę. Spłucz po 15 minutach i namocz ubranie.

Błoto

Odczekaj aż błoto wyschnie i dokładnie wyczyść je szczoteczką, a następnie upierz ubranie zgodnie z zaleceniami producenta.

Czekolada

Od razu usuń czekoladę, na tyle ile zdołasz. Sporządź roztwór dwóch łyżek stołowych octu spożywczego w szklance wody, a następnie spłucz wodą.

Czerwone wino

Posyp plamę solą, aby zapobiec jej rozprzestrzenianiu się, a następnie namocz w zimnej wodzie. 

Guma do żucia

Włóż ubranie do worka lub plastikowej torebki, zamknij i umieść w zamrażarce na dwie godziny. Po tym czasie zeskrob stwardniałą gumę. Jeśli pozostanie ślad, namocz ubranie w wodzie ze szklanką octu. Upierz jak zwykle.

Kawa

Włóż ubranie pod zimną wodę, a następnie pocieraj plamę ściereczką zwilżoną w roztworze boraksu (możesz go kupić np. na allegro) i wody. Po godziny upierz jak zwykle.

Kredki

Pocieraj delikatnie plamę denaturatem, a następnie upierz ubranie w wodzie z proszkiem do prania.

Krew

Od razu spłucz plamę zimną wodą, a potem płucz plamę kilka godzin (najlepiej całą noc) w bardzo słonej wodzie. Upierz jak zwykle. Gdy krew na twoim ubraniu jest już mocno zaschnięta, nałóż na plamę pastę zrobioną z boraksu i wody. Po czym wyczyść szczoteczką i upierz.

Szminka

Wetrzyj w ubranie trochę mydła lub płynu do mycia naczyń, pocieraj materiał w dłoniach, następnie spłucz i upierz jak zwykle.

Trawa

Plamę przetrzyj denaturatem, a następnie upierz w wodzie z proszkiem do prania.

Zapamiętaj!!!

 Każdą plamę staraj się czyścić aż do skutku. Wyprasowanie jej tylko ją utrwali!

Wyżej wybrałam najczęściej pojawiające się plamy, które niestety nie są łatwe do usunięcia. Mam nadzieję, że teraz bez trudu je usunięcie.

plamy-z-napojow-3-size-2-7296129

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta