Jakie zwierzaki dla alergików?

J

Kochasz zwierzęta i chciałbyś mieć kilka w swoim domu, natomiast jest jeden duży problem, jesteś uczulony na ich sierść… ale czy każde zwierze nas uczula? I czy zawsze będziesz musiał omijać zwierzaki szerokim łukiem?

Oczywiście, że nie!
Z dotychczasowych badań wynika, że aż 43% alergików posiada i hoduje zwierzęta w swoim domu. Wiele z nich może być bezpiecznymi przyjaciółmi alergików. Które z nich są najbardziej bezpieczne?

Układ odporny ludzi chorujących na alergie reaguje zazwyczaj na białka występujące w sierści zwierząt zwane inaczej alergenami. Oprócz tego kontakt z alergenem może zostać przenoszony na ubraniach i utrzymywać się przez wiele miesięcy co ma negatywny wpływ na ludzi leczących się na alergie.

Natomiast istnieją zwierzęta których sierść jest lepiej tolerowana przez alergików, należy do nich np.
portugalski pies wodny 185915-portugalski-pies-wodny-1-6017079  W przypadku kotów alergicy narażeni są na działanie alergenów takich jak glikoproteiny zawarte w ślinie i znajdujące się na powierzchni ciała zwierzęcia.
Innym zwierzakiem który może być alternatywą dla kota jest Sfinks. sfinks-5154372

Następną, może troszkę bardziej ładną alternatywą dla osób lubiących koty może być niebieski kot rosyjski

male_glowna_254-3022028

Zwierzęta trochę z „innej beczki” należące do jaszczurowatych to np. Gekon Lamparci.

Z przyjemnych i myszowatych może być Chomik Syryjski. Jest zalecany ponieważ chomiki to zwierzątka żyjące w małych i zamkniętych przestrzeniach dlatego wpływ ich sierści jest minimalny.

Z psów może być pies maltański, są to psy które nie posiadają sierści tylko coś co przypomina włosy ludzkie. Nie wymagają częstego czesania.

Najbezpieczniejszymi hiper alergicznymi zwierzętami są mieszkańcy akwariów.
Do tej grupy należą np. złote rybki  których kontakt z osobą uczuloną jest minimalny. Mimo, że wymieniliśmy tutaj zwierzęta bezpieczne to pamiętajmy ,że na każdego alergika ich wpływ może być inny i przed zakupem upewnijmy się czy na pewno nie dzieje się nam nic złego. Zwierze to żywa rzecz a nie zabawka i nie podlega zwrotowi.

A.K.

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta