Cześć! Dzisiejsza recenzja dotyczyć będzie zioła, które na pewno wszyscy znacie. Chodzi o kwiat bzu czarnego, znany również jako hyćka. Zioło znane i stosowane od setek lat, pomocne na wiele dolegliwości. Producentem zioła jest marka Kawon a znajdziecie go praktycznie w każdej aptece, zielarni oraz sklepie Herba-Farm.pl.
1-6103758

Kwiat czarnego bzu występuje pospolicie praktycznie we wszystkich Polskich lasach. Znajdziemy go w wielu miejscach, gdzie również sami możemy go sobie nazbierać oraz ususzyć. Śmieszny jest fakt, że sam kwiat bzu czarnego nie jest czarny a biały, czarne są owoce.

Jest ziołem bardzo uniwersalnym ,dostarcza szeregu witamin oraz cennych substancji aktywnych. Znajduje zastosowanie w profilaktyce oraz leczeniu wielu chorób. Jest ważnym ziołem stosowanym w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie.

2-8465070

Warto skupić się teraz na jego faktycznych właściwościach, które możecie wykorzystać w swojej domowej apteczce. Jest ich co najmniej kilka i postaramy się je teraz pokrótce omówić.

Główną i chyba najbardziej istotną właściwością jest wpływ oraz wzmocnienie naturalnej odporności naszego organizmu. Pomaga zwalczać przeziębienie oraz stany grypowe. 

Dostarcza cennych witamin, głównie witaminy C oraz flawanoidów, garbników i innych cennych substancji aktywnych wykazujących pozytywny wpływ na zdrowie naszego organizmu.

Czarny bez wspomaga pracę układu pokarmowego i trawiennego. Zwalcza wzdęcia i problemy jelitowe. Likwiduje gazy.

Jest pomocny w zwalczaniu kaszlu oraz gorączki. Doskonale sprawdza się w zwalczaniu pospolitych infekcji na które chorujemy my lub nasze dzieci.

Wzmacnia pracę nerek. Działa moczopędnie, chroni pracę układu moczowego, pozwala na skuteczne oczyszczanie organizmu.

3-6579711

Zioło to sprawdza się doskonale jako dodatek do innych mieszanek ziołowych, herbatek na przeziębienie spożywanych w chłodne i zimowe dni. Doskonale komponuje się kwiatami lipy oraz kiściami jeżyn i malin.

Fajny jest również fakt, że zioło to nie posiada praktycznie żadnych stwierdzonych skutków ubocznych czy przeciwwskazań. Jest bezpieczne i może być śmiało stosowane przez całą rodzinę. Oczywiście pamiętajcie, że zioło to nie zabawa i należy obchodzić się z nimi ostrożnie.

Cena paczuszki kwiatów bzu czarnego o wadze 50 g to koszt zaledwie około 5 złotych. Oczywiście możecie nazbierać je sobie sami i będą na pewno dużo bardziej wartościowe, jednak jeśli się na tym nie znacie i nie macie na to czasu to produkt znajdziecie w sklepie Herba-Farm.pl.

>> Kawon – Kwiat bzu czarnego 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X