Cześć! Dzisiaj robiliśmy coś wyjątkowego. Nie jest to tym razem żadna sałatka ani jedzonko, ale koktajl z wykorzystaniem owoców oraz jarmużu 🙂

Potrzebne składniki:

5 słodkich polskich i soczystych jabłek
https://www.zdrowonaturalnie.pl/2014/06/jabka.html
2 dojrzałe banany
https://www.zdrowonaturalnie.pl/2013/05/caa-prawda-o-bananie.html
4 miękkie kiwi
https://www.zdrowonaturalnie.pl/2014/11/kiwi.html
Kilka dużych i zielonych liści jarmużu
https://www.zdrowonaturalnie.pl/2015/08/jarmuz.html
Przegotowana chłodna woda

img4-6861434Wszystkie składniki dokładnie myjemy. Liście jarmużu oddzielamy od łodygi tak, aby w naszym koktajlu nie znalazło się nic sztywnego. img1-6951943 Jabłka drylujemy, a następnie kroimy na ćwiartki i obieramy ze skórki. Banany i kiwi również obieramy oraz kroimy na mniejsze części, aby łatwiej było można je zblendować. img2-7512662 Tak przygotowane składniki stopniowo wkładamy do blendera i dolewamy wody. Blendujemy do uzyskania jednolitej konsystencji. Jeśli Nasz koktajl jest nadal zbyt gęsty to znowu możemy dolać wody 🙂 img3-7143492 Efekt końcowy jest przepyszny i zadowalający 🙂 Koktajl jest bardzo słodki mimo iż nie dodaliśmy ani grama cukru czy miodu. Fruktoza zawarta w owocach nadaje naturalnej słodyczy 🙂 Oprócz tego koktajl jest bardzo syty oraz dostarcza Nam ogromnej ilości witamin oraz błonnika.

UWAGI I PRZECIWWSKAZANIA!


Osoby zmagające się z chorobami tarczycy powinny unikać jarmużu ze względu na obecność substancji zwanych goitrogenami, które mogą negatywnie wpływać na metabolizm jodu a nawet hamować jego przyswajanie!

AUTOR: ZdrowoNaturalnie.pl

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X