Lilla Mai – Ekologiczna pasta do zębów z ksylitolem

L

Zapewnia producenta

Ekologiczna pasta do zębów to w 100% biodegradowalny, naturalny produkt bez fluoru, składający się tylko z 4 składników. 

Głównym środkiem myjącym jest tu soda-zapomniany środek myjący, odkażający. 2-9296720

Kluczowe składniki

– Soda była od dawna znana ze swoich właściwości. Można nią z powodzeniem zastąpić pasty do zębów z fluorem i wszelkie środki czyszczące. Sprawdza się przy usuwaniu plam i czyszczeniu powierzchni, ale także jako niezastąpiony kosmetyk i naturalny lek. 

– Nierafinowany olej kokosowy jest jednym z najzdrowszych tłuszczy. Sprawdza się zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Duża zawartość kwasu laurynowego i kaprylowego sprawia, że olej kokosowy pomaga wzmacniać odporność organizmu wykazując silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybiczne.

– Olejek z drzewa herbacianego ma bardzo silne właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Odświeża oddech. Zapobiega zakażeniom i równocześnie przyśpiesza procesy regeneracji. 

– Ksylitol znany jest ze swoich właściwości leczniczych, m.in. zwiększa przyswajalność wapnia w organizmie. Likwiduje zapalenie dziąseł i ma działanie przeciwpróchnicze. Pomaga w leczeniu zakażenia jamy ustnej drożdżakowcami z rodzaju Candida.

3-5999878

Sposób nakładania

Co mnie na początku zdziwiło to sposób nakładania tej pasty. Raczej spotykałam się z pastą, którą wyciskałam z tubki. W tym przypadku było inaczej. Szczoteczkę należy zanurzyć w słoiczku i nabrać pastę. 

Opakowanie

Pasta zamknięta jest w słoiczku z ciemnego szkła o pojemności 50 ml. Z etykiety produktu przeczytamy wszystkie potrzebne informację o składzie oraz opis pasty. 

Zapach

Pasta pachnie delikatnie olejem kokosowym z wyczuwalna nutą olejku herbacianego. 4-1369457

Moja opinia

Pasta szybko rozpuszcza się w ustach. Tworzy w ustach wodno – oleistą konsystencję. Ma specyficzny kokosowo – słodki smak. Pasta odświeża oddech, ale nie spodziewajmy się spektakularnego  miętowego efektu odświeżenia. Ma genialny skład, żadnej chemii ani fluoru. Generalnie oceniam ją na plus, tylko nie wiem, dlaczego po niej krwawią mi dziąsła. 

UWAGA!!! Masło kokosowe topi się w temperaturze ok 25 stopni C., więc podczas upałów dobrze jest przechowywać pastę w chłodniejszych warunkach, aby nie była płynna.

Okres przechowywania:

1 rok

Cena: 16,00zł

About the author

Redakcja

Najnowsze wpisy

Najnowsze komentarze

Archiwa

Kategorie

Meta